,  

Gawliński twierdzi, że Doda promuje się dzięki chorobie Nergala!

Robert Gawliński w specjalnym wywiadzie  Marcinowi Prokopowi w Radiu Zet. Co jeszcze powiedział?

W najnowszym „Dużym wywiadzie Marcina Prokopa” w Radiu ZET Robert Gawliński – muzyk, wokalista i lider zespołu Wilki – mówi o dopalaczach, Wilkach, Kaczyńskim, krzyżu, Dodzie i nie tylko. Całości rozmowy można wysłuchać 17 października o godz. 14.00 na antenie Radia ZET. Poniżej wybrane fragmenty wywiadu:

Marcin Prokop: …Było z tobą źle. Byłeś chory. Teraz w takim momencie swojego życia jest Nergal z zespołu „Behemoth”. Jest z nim źle. Czy myślisz, że robienie z takiej sprawy, bardzo intymnej, pewnego rodzaju spektaklu publicznego, który, może poza wolą samego zainteresowanego nawet, media rozegrały i rozgrywają. To dobry pomysł? Służy dobrej sprawie?

Robert Gawliński: Ja myślę, że jest to wola Doroty, raczej, niż samego Nergala. Przypuszczam. Oczywiście, życzę z całego serca Nergalowi powrotu do zdrowia. Natomiast wydaje mi się, że Doda jest w stanie zrobić wszystko, żeby o niej mówić.

M.P.: Ale to już byłby skrajny cynizm…

R.G.: No, ale wiesz co, ja myślę, że takich skrajnych cynizmów(…) z historii Hollywood można by wybrać setki nawet(…)

M.P.: (…) kiedy Ty byłeś chory nie obnosiłeś z tym w mediach. Nie rozmawiałeś o tym. Milczałeś. Wręcz był to temat tabu. Czemu przyjąłeś taką postawę? To było zbyt osobiste, intymne?

R.G.: Mnie na tym w ogóle nie zależało. To jest moja prywatność. Cóż tam kogoś może obchodzić, że ja mam jakiś problem(…)

M.P.: Są tacy, którzy twierdzą, że Doda [swoją] postawą zrobiła więcej dla transplantologii w Polsce, dla uświadomienia ludziom problemu…

R.G.: Kto tak twierdzi?

M.P.: …ludzie w gazetach, poważni publicyści przyklaskują tej idei, mówiąc, że w sumie dobrze zrobiła. Ty się nie zgadzasz z tym?

R.G.: Powinna sprzedać swoje ciało za szpik. To by wtedy było jakieś przynajmniej spektakularne. Po prostu, wiesz, coś by się działo. To taki pomysł. Tym mogłaby jeszcze więcej zrobić dla transplantologii w Polsce.

M.P.: Czy ta postać Cię wyjątkowo irytuje?

R.G.: Nie. Ale irytuje.

(…)

R.G.: To fajnie ostatnio Kuba Wojewódzki powiedział, że jakby zdjąć z niej te wszystkie łaszki włoskich projektantów, takie wyzywające i nawet, powiedziałbym, na dużej granicy takiej swoistej bezpruderyjności, to nagle zobaczysz zakompleksioną dziewczynę z „Pcimia” z pryszczem na tyłku. No i tyle. Nikt tego nie mówi, chociaż każdy tak myśli (…).

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.