Garfield będzie teraz szybszy i mniej leniwy!

ImagePlotka z innej bajki ale na pewno wielu Was ucieszy, a najbardziej część męską, która mimo wieku bajki zawsze lubi.


Osiem miesięcy temu polskie studio filmowe Action Heroes rozpoczęło współpracę z firmami HP i AMD przy produkcji animacji postaci do serialu Garfield w technice 3D. Prace właśnie się zakończyły.

Studio Action Heroes zaangażowane już od roku w inną produkcję – filmu pełnometrażowego, testowało od jej startu możliwości rozwiązań HP i AMD. Nie było wątpliwości, by do produkcji serialowej opowieści o najpopularniejszym na świecie leniwym, rudym kocie użycie tej samej technologii. Cały proces animacji realizowanej w porozumieniu z Orange Studio Animacji, przebiegał bardzo sprawnie technicznie. Użyto przy tym stacji roboczych HP oraz najnowszego wielordzeniowego procesora AMD Operon i akceleratorów graficznych ATI FirePro 3D.

Zastosowane technologie stanowią znaczący element architektury sprzętowej przygotowanej do wymagających pod względem technicznym prac filmowych.

W nowych mediach takich jak animacja 3D, składową warsztatu jest przede wszystkim dobre zaplecze technologiczne. Współpraca z HP i AMD daje nam tę szansę – mówi Paweł Lipka, szef Action Heroes. – Rynek animacji telewizyjnej i kinowej cechuje, bowiem ciągły rozwój a rosnące wymagania widzów mogą zostały zaspokojone tylko wtedy, gdy technologia nie stanowi bariery dla swobody kreacji.

Wykorzystane technologie wpłynęły znacząco na przebieg codziennej pracy w studiu i umożliwiły skończenie prac nad produkcją w terminie wcześniejszym niż zakładany.

Garfield jest ospały i leniwy. Nasi pracownicy i sprzęt, na którym pracują, stanowią jego przeciwieństwo – twierdzi Paweł Lipka. – Boimy się jednak myśleć, czy sami nie stalibyśmy się jak Garfield, gdyby nie wsparcie techniczne od HP i AMD – dodaje szef studia.

I całe szczęście. Teraz Garfield będzie szybciej się poruszał , tylko żeby za dużo nie narozrabiał.
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.