Film Marii Sadowskiej nagrodzony w Moskwie…

Fotoszok.pl
Dzień kobiet” w reżyserii Marii Sadowskiej wygrał Konkurs Główny 7. Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Moskwie.

O statuetkę „Słonia”, czyli Specjalną Nagrodę Izby Filmoznawców i Krytyków Filmowych w Rosji, rywalizowało w tym roku 11 filmów. Produkcja Marii Sadowskiej, opowiadająca historię kasjerki, która wypowiada wojnę korporacji bezwzględnie łamiącej prawa pracowników, otrzymała Główną Nagrodę. „Dzień Kobiet” polskiej wokalistki i trenerki The Voice of Poland nagrodzono za, jak uzasadniło jury, „artystyczny wyraz ostrego konfliktu społeczno-gospodarczego, prawdziwy obraz życia oraz aktywną postawę obywatelską”.

Film został zaprezentowany w Moskwie osobiście przez reżyserkę Marię Sadowską oraz odtwórczynię głównej roli Katarzynę Kwiatkowską. W żywiołowej dyskusji po pokazie artystki opowiadały o inspiracji prawdziwą historią kobiety, którą nazywano w Polsce „Wałęsą w spódnicy”, o trudnościach napotkanych w drodze do realizacji projektu, szufladkowaniu polskich aktorów, a także szeroko rozumianym feminizmie.

– Po to robię filmy, żeby trochę ten świat zmieniać. Śpiewałam kiedyś „gdzie jest moja rewolucja” i  ten film nią właśnie jest. To nie jest wielka rewolucja, zdaję sobie sprawę, że nie zmienię świata z dnia na dzień, ale uważam, że to jest kropla, która drąży skałę. Naprawdę silnie dzisiaj poczułam, że strasznie bym chciała, żeby ten film wszedł tu w Rosji do dystrybucji – tłumaczyła widzom Maria Sadowska.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.