Figurski i Wojewódzki zawieszeni w pracy !

ImageMichał Figurski i Kuba Wojewódzki prowadzą na antenie Eski program WF.


Znani ze swojego ciętego humoru prezenterzy we wczorajszym porannym programie lekko przegięli. Dziennik dowiedział się, że za słowa, które mogą zostać uznane za obrazę prezydenta, obaj zostali zawieszeni w prawach pracowniczych na tydzień – do wyjaśnienia sprawy.

 A wszystko poszło o osobę prezydenta Polski. Wojewódzki mówił po polsku a Figurski próbował tłumaczyć dowcipnie słowa po angielsku.
Kiedy więc miał przetłumaczyć imię i nazwisko Lech Kaczyński, mówił small, retarded, stupid man called president of Poland Lech Kaczyński. Oznacza to  mniej więcej, tylko mały, niedorozwinięty, głupi człowiek zwany prezydentem Polski, Lechem Kaczyńskim

W rozmowie z Dziennikiem Figurski przekonywał, że nie wypowiedziałby słów obrażających prezydenta po polsku:
Nie jestem tak odważny jak Lech Wałęsa i Janusz Palikot – stwierdził dziennikarz. Dodał, że w amerykańskim slangu słowo retarted może również oznaczą wspaniały, świetny.

Zależy kto z jakiego słownika korzysta
– powiedział Figurski. Jednak przeprosił – zarówno samego Kaczyńskiego, jak i jego wyborców.

Figurski może mieć duże problemy, ponieważ w polskim prawie istnieje przepis art. 135 Kodeksu karnego mówiący, że "kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech". Takie przestępstwo ścigane jest z urzędu.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.