Fani Górniak porównują ją do swojej idolki!

Fotoszok.pl

W najnowszym wydaniu magazynu „Imperium Kobiet” ukaże się wywiad z wokalistką – Marzeną Korzonek. Artystka wyznaje w nim m.in.: o tym, że ma szczególną więź z fanami Edyty Górniak, którzy bardzo często porównują ją do swojej idolki.
 
„Moją płytę cenią np. fani Edyty Górniak, którzy bardzo często do mnie piszą, porównują… Jest to dla mnie komplement i potwierdzenie stylu, wysublimowania i wrażliwości”.
To nie jedyny fakt, który łączy Korzonek z Edytą Górniak. Marzena wspomina również w wywiadzie, że przez wiele lat zdobywała uznanie pierwszej nauczycielki śpiewu Edyty Górniak – Elżbiety Zapendowskiej. Na pytanie o to jak wspomina współpracę z surową nauczycielką odpowiada:
„Mój pierwszy kontakt z Zapendowską podczas warsztatów wokalnych faktycznie nie należał do łatwych i przyjemnych. Była bardzo krytyczna, ale przy tym bardzo szczera. Znana jest ze swojej bezkompromisowości i surowości, jednak wraz z upływem czasu i kolejnych naszych spotkań widziałam, jak mój śpiew zdobywa jej uznanie. Warto było czekać kilka lat by w końcu usłyszeć komplement z jej ust. Jeden jej komplement wart jest więcej niż 10 innych. To ona doceniała we mnie umiejętność interpretacji i zawsze powtarzała mi, że piosenki, które wybieram, udają się wtedy, kiedy słuchacze mają „ciary”. Ja sama jako odbiorca też tak odbieram sztukę. Jak mam „ciary” dane dzieło zostaje ze mną praktycznie na zawsze”.
Marzena Korzonek jest zwyciężczynią Konkursu Debiutów 40 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2003 roku oraz Finału „Szansy na sukces” – wtedy również została laureatką Nagrody Specjalnej Polskiego Radia, która po poruszającej interpretacji „Modlitwy” Tadeusza Nalepy została uznana przez prasę za „nowy, wielki głos polskiej sceny”. Po 9 latach wydała autorski album „33 1/2”. Za miks i mastering odpowiadał jeden z czołowych polskich realizatorów dźwięku-Tadeusz Mieczkowski, współpracujący z takimi artystkami jak: Anna Maria Jopek czy Edyta Górniak.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.