Ewa Minge zaprojektowała wnętrze domu (dużo zdjęć)

Czyli nowe elementy kolekcji Eva Minge Home

Na ścianach pojawiły się pikowane kremowe panele nadające przytulny charakter wnętrzu, satynowe czarne kanapy, które podkreślają luksusowy charakter wnętrza a świece w kryształach pięknie pobłyskujące na kominku z czarnego kamienia – wystarczyła doba, by dom projektu Evy Minge nabrał całkiem nowego charakteru. W środę 15 czerwca 2011 w domu pokazowym na osiedlu Villa Natura projektantka pokazała nowe elementy kolekcji Eva Minge Home i przedstawiła najnowsze trendy w designie.

Największą dumą Evy Minge w domu pokazowym jest piękna kuchnia w oryginalnym kształcie walizki. Remeb, producent mebli kuchennych, stworzył funkcjonalny mebel, w którym ukryte są sprzęty AGD marki Gaggenau. W płytę grzewczą i wyciągi blatowe tej marki wyposażona jest także wyspa stworzona przez Marmorin. Mebel z lanego marmuru jest zarówno blatem roboczym jak i stołem, przy którym może usiąść cztero osobowa rodzina. Ściany kuchni zdobią błyszczące, spektakularne szklane kafle przygotowane przez DubielVitrum według objętego patentem pomysłu projektantki.

– W tym projekcie kuchnia była dla mnie najważniejsza – mówi Eva Minge. – Wszystko jest pochowane w szafach. Nie widać bałaganu. Kolorystyka domu też wprowadza porządek: czerń i krem to pordzo eleganckie zestawienie.

Otwarta kuchnia łączy się z salonem. Stoją w nim kanapy zaprojektowane przez Evę Minge dla firmy Adriana, która jest specjalistą od tapicerowanych mebli. Przygotowała także panele wyściełające klatkę schodową ze schodami z czarnego kamienia importowanego przez Interstone. Plafony oświetlające salon i kuchnie są ozdobione kryształami Swarovsky’ego zostały wykonane przez firmę Gronowalski przy współpracy z DPS zajmującą się sufitami napinanymi według projektu Evy Minge. Plafony dają możliwość tworzenia scenerii świetlnych i sterowania sprzętem Loewe dzięki systemowi inteligentnego domu zainstalowanemu przez ArtCinema.

Piętro domu ma całkiem inny, bardziej prywatny charakter. Głównym elementem dekoracyjnym głównej sypialni jest łóżko w stylu art deco projektu Evy Minge. Sypialnie ozdabia jedynie obraz Andrzeja Pągowskiego a ciepła dodaje ekologiczny kominek Miloo. Sypialnie jest otwarta na niezwykłą łazienkę wyposażoną w wolnostojącą wannę Villroy&Boch. Wszystkie krany w domu pokazowym pochodzą z kolekcji firmy Grohe, która zaoferowała swoją pomoc projektantce w tym zakresie.

Na piętrze są jeszcze dwa pokoje, które mogą być biblioteką, lub gościnną sypialnią i dodatkowa łazienka. Pomieszczenia mają podłogi wykonane z desek Classen a ściany zostały pomalowane farbami Dekoral Fashion w kolorze szampana. Z hallu sąsiadującego z nimi prowadzą do ogrodu zimowego otwierającego się na ogromy taras kręcone, szklane schody powstałe w firmie Atrium.

Unikalny charakter domu podkreślają także srebrne drzwi z pięknymi framugami zaprojektowane przez Evę Minge dla firmy Moric.

Ciekawostką są ogrzewające pomieszczenia niezwykłe włoskie grzejniki imitujące obrazy pochodzące z oferty firmy Kalmar.

W domu pokazowym zaprezentowano także kolekcję firan i ręczników Italissima Home by Eva Minge, które od pewnego czasu są dostępne w sieci sklepów Eurofirany. Blask świec w kryształach zdobionych kamieniami Swarovsky’ego, które podkreślały ekskluzywny charakter aperitif, pochodziły z oferty firmy Korona.

– Dom pokazowy powstał we współpracy z developerem, który stworzył osiedle Villa Natura na warszawskim Wilanowie – mówi Karolina Wirowska-Ulińska, projekt manager pracująca dla Evy Minge. – W projekcie uczestniczy szereg firm, które stworzyły Creative Group i przyjęły licencje na produkcję rzeczy sygnowanych marką Eva Minge Home. Wszystkie rzeczy, które są prezentowane we wnętrzu domu pokazowego są prototypami kolekcji produkcyjnych, niektóre można kupić już teraz inne będą dostępne w sklepach i na specjalnym portalu internetowym już jesienią.

Na aperitif przyszło wiele przedstawicieli mediów i branży dekoracji wnętrz. Pojawili się też celebryci między innymi Maja Hirsch i Karol Strasburger z żoną.

Sponsorami wieczoru był: Euroservice dealer Volvo, bank BRE Bank Hipoteczny oraz hiszpańskie konsorcjum BMC. Projekty z pracowni Eva Minge powstały przy użyciu oprogramowania Archicad z firmy WSC.

W domu pojawiły się meble twarde (stół, biurko, galbota) w stylu art deco z galerii Patt Meble.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

2 komentarze Ewa Minge zaprojektowała wnętrze domu (dużo zdjęć)

You must be logged in to post a comment.