Elemental Triathlon Maciej Dowbor – kolejny uczestnik Olsztyn 2013

Powiększa się grono uczestników Elemental Triathlon Olsztyn 2013. Kolejną gwiazdą, która weźmie udział w imprezie jest Maciej Dowbor, prezenter telewizyjny i triathlonista. Zawody w Olsztynie będą jego pierwszym startem w tegorocznym sezonie triathlonowym.

Maciej Dowbor wystartuje w zawodach Elemental Triathlon Olsztyn 2013 na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km  jazdy na rowerze oraz 10 km biegu), gdzie zaprezentuje swoje możliwości m. in. obok Michaela Raelert’a, Marcina Koniecznego, Filipa Przymusińskiego oraz Iwony Guzowskiej.

Zadebiutował jako triathlonista w 2012 roku startem na dystansie Half Ironman (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu) z czasem 5 godzin i 24 minuty. Maciej Dowbor ma za sobą łącznie cztery starty w triathlonie, w tym jeden na zawodach zagranicznych w Barcelonie. To była największa przygoda w moim życiu. A właściwie początek przygody, bo mam zamiar trenować triathlon do późnej starości. Zawsze powtarzam słowa mojego trenera Piotrka Nettera – esencją triathlonu jest trening, a zawody są nagrodą, wisienką na torcie – powiedział organizatorom Maciej Dowbor.

W ciągu tygodnia sportowiec wykonuje ok. 14 treningów przygotowujących do udziału w zawodach. Maciej Dowbor planuje udział w kilkunastu startach, w tym na zawodach Ironman 70.3 w Berlinie i na Lanzarocie.

Triathlon staje się modny, ale przede wszystkim daje zwykłym śmiertelnikom szansę na osiągnięcie czegoś ekstremalnego, z pozoru niedostępnego dla zwykłych ludzi.  Podczas Elemental Triathlon Olsztyn na pewno będą duże emocje, bo to jedne z pierwszych zawodów w Polsce w tym roku  i wszyscy będą bardzo podekscytowani. – dodaje triathlonista.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.