EksMagazyn rozbiera Indianę Jonesa!

Kayah, Karpiel – Bułecka i Zapendowska prywatnie w EksMagazynie

12 września (wczoraj) do Empików we wszystkich miastach wojewódzkich oraz salonów prasowych Kolportera w Warszawie i Krakowie trafi kolejny numer EksMagazynu – pisma dla kobiet, które jako pierwsze w Polsce rozbiera mężczyzn!

– Nie ułatwiamy czytelniczko powrotu z wakacji serwując jedynie lekkie, przyjemne i nic nieznaczące teksty. Z listów, które kobiety przysyłają do redakcji wiemy bowiem, że sięgają po EksMagazyn właśnie dlatego, że piszemy o rzeczach ważnych, czasami trudnych do zrozumienia, może też niełatwych do zaakceptowania, ale otaczających nas każdego dnia, takich, obok których nie można przechodzić obojętnie – mówi Aneta Zadroga, redaktor naczelna EksMagazynu. – Zaczynamy hasłem, nad znaczeniem którego często się nie zastanawiamy dyskryminacja. Czasami jest to jawny brak akceptacji, czasami obojętność, a czasami szablonowe myślenie i szufladkowanie tego, co widzimy, wynikające z braku chwili na zrozumienie. W reportażu „Przezroczyści” poznacie historie ludzi, którzy na własnych doświadczeniach pokazują, że bezrefleksyjne hasło może być piętnem odciskającym się na wielu aspektach życia – mówi.

Z niezrozumieniem, i to w najlepszym wypadku, spotykają się osoby, które dotyka GSA. Genetyczny pociąg seksualny, o którym mowa, to temat tabu. –A przecież co chwilę docierają do nas informacje o kazirodczych związkach, a nawet zbrodniach popełnianych na tle seksualnym na najbliższych członkach rodziny. To temat trudny, tym bardziej zasługujący na zgłębienie. Starałyśmy się to zrobić w aporcie „Kocham cię genetycznie” – podkreśla Aneta Zadroga.

W jesiennym numerze znalazł się także artykuł o „leczniczych komórkach macierzystych”, historie dzieci – leków, powody, dla których ludzie decydują się na tak kontrowersyjne decyzje, jak spłodzenie kolejnego potomka dla ratowania chorego dziecka.

Zapraszamy  również do niekomercyjnego świata Kayah, na spacer – niekoniecznie boso – z Sebastianem Karpielem – Bułecką, wokalistą Zakopower, na przejażdżkę z mistrzem kierownicy – Michałem Kościuszko, na ostrą rozmowę z równie ostrą Elżbietą Zapendowską i na kanapę do jednego z najbardziej uwielbianych przez Amerykanów komika – Jimmy’ego Kimmela – wylicza redaktor naczelna. – Piszemy też o sadystycznych praktykach seksualnych w Renesansie, przedstawiamy historię powstania królowej szafy – „małej czarnej”, wspominamy modzie na pole dance i zastanawiamy się, czy Joanna Papieżyca jest tylko wymysłem średniowiecznych kronikarzy, czy też „papież w spódnicy” naprawdę istniała… Na deser zaś serwujemy pociągającego i zmysłowego awanturnika. Indiana Jones – tym razem, zamiast tajemnic z zamierzchłych czasów, odkrywa nieco swoich…

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.