Edyta Nawrocka: „Lans bez pokrycia to samobójstwo!”(video)

Czyli co zrobić by zaistnieć w mediach i zrobić karierę.

W takim tempie Edyta Nawrocka „wykonawczyni muzyki klubowej ” zwiedzi chyba całą Polskę. Nie pamięta już bowiem weekendu wolnego od koncertów. Nawet Święta spędziła koncertując w Warszawie. Od tamtej pory nie miała wolnego weekendu, a jej koncertowy grafik wypełniony jest aż do kwietnia!

Pamiętam czasy, kiedy bardzo cierpiałam z powodu braku atrakcyjnych ofert. Zganiałam winę na system, byłam podminowana! Myślałam, że jestem najlepsza, ale prawda była taka że nie miałam nawet swojego repertuaru, wykonywałam covery i dziwiłam się czemu nie chcą mi płacić– wspomina.

Teraz wszystko się zmieniło. Jest cudownie. Koncertuję na najlepszych eventach, w najlepszych klubach, na największych plenerach i na konkretnych warunkach. Owszem jest ciężko. Mimo wyczerpania trzeba błyszczeć. Zdarza się że mam trzy występy jednego wieczoru. Najbardziej nużący jest ten sam schemat – wykonywanie tych samych piosenek w tej samej kolejności. Wtedy ratuje mnie publika, która dostarcza takiej energii i emocji, że nie da się zupełnie popaść w  rutynę.

Nie wystarczy jednak dysponować własnym repertuarem, by móc koncertować.

Wielu znanych muzyków boryka się z brakiem ofert. Bardzo widoczne jest to w środowisku popowym, ale i klubowym   dj-e i producenci mnożą się jak grzyby po deszczu. Problem staje się coraz większy i coraz bardziej widoczny. Niektórzy nie wytrzymują tej presji i głośno mówią w mediach o swojej sytuacji, mając nadzieję, że ktoś da im szansę.

Edyta Nawrocka ma jednak kilka rad z którymi chętnie dzieli się z innymi muzykami:

Można sprawić, by zapraszano cię na najlepsze imprezy częściej i nawet na lepszych warunkach niż bardziej znane i medialnie wylansowane gwiazdki. Owszem trzeba się promować ” popularność jest potrzebna artystom jak powietrze. Jednak lans bez pokrycia to samobójstwo! Należy pamiętać, że część osób które o tobie usłyszą, zechcą zapoznać się z twoją twórczością, zechcą przybyć na twój koncert. Nastawiają się na coś wielkiego bo przecież tyle o tobie słyszały i okazuje się że jesteś przereklamowany. Nie ma gorszego. Najlepiej zacząć z innej strony ”  miej porządne zaplecze w postaci dobrych utworów, mocną pozycję w środowiskach opiniotwórczych,  na koncertach nie skupiaj się na jednym. Jesteś wokalistą, dobrze śpiewasz? Ok, po 5 minutach wszyscy to wiedzą, zaskocz ich, zaskakuj przez cały czas jaki jesteś na scenie  oczaruj tym jak wyglądasz, w co się ubrałeś, tym co powiesz, zatańcz, zrób szpagat,włącz publiczność w zabawię, niech czują się niezbędnym elementem przedstawienia ludzie będą mówić o twoim show tygodniami, dojdzie to do kogo ma dojść i bookingi zapewnione.

Żadna reklama, żadne plotki, żadne teledyski tego nie przebiją. Nie ma lepszej rekomendacji niż zadowolona publiczność.

Czy jest to recepta na sukces? Poparciem tych słów może być kolejny występ Edyty Nawrockiej już w tę sobotę w najsłynniejszym i ciągle wyznaczającym trendy klubie PROTECTOR w Głogowie, na występ w którym muzycy czekają nawet kilka lat.

Żadne plotki? A może skandale? W końcu niektórym zależy tylko na skandalach, bo wtedy mają poniekąd darmową reklamę, co za tym idzie, popularność, a to pierwszy krok do kariery!

Posłuchajcie Edyty Nawrockiej.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

10 komentarzy Edyta Nawrocka: „Lans bez pokrycia to samobójstwo!”(video)

You must be logged in to post a comment.