,  

Dwójka broni Nergala

TVP

Przeczytaj list od stacji.

Nergal stał się punktem ataku różnych ugrupowań i ludzi, kiedy zasiadł na stołku jurora w The Voice of Poland. Muzyk został nazwany satanistą, został porównany do Hitlera.Niektórzy próbowali nawet wymóc na TVP zwolnienie jurora z jego funkcji. Stacja nie złamała się jednak postanowiła zabrać głos w sprawie. W piśmie jakie zostało skierowane do mediów, władze Dwójki tłumaczą, że obowiązki Nergala są ściśle związane z show.

Rola pana Adama Darskiego w programie „The Voice of Poland. Najlepszy głos” sprowadza się wyłącznie do roli eksperta muzycznego. Pan Darski, jako jeden z nielicznych polskich artystów, robiących karierę za granicą, ma za zadanie oceniać i trenować wokalistów. Swoim zachowaniem, wypowiedziami, postawą nie narusza chrześcijańskiego systemu wartości i norm społecznych oraz nie obraża niczyich uczuć religijnych. Zgodnie z umową zawartą z producentem programu, jego wypowiedzi będą dotyczyły wyłącznie sfery muzycznej, a nie światopoglądowej czy religijnej. Kontrowersyjny wizerunek sceniczny zespołu Behemoth, kreowany na potrzeby artystyczne, nie ma nic wspólnego z postawą Adama Darskiego w programie TVP2.

Godny podkreślenia pozostaje również fakt, że Sąd Rejonowy w Gdyni nie dopatrzył się znamion przestępstwa w zachowaniach scenicznych Artysty, i 18 sierpnia 2011 roku uniewinnił go od zarzutu znieważenia uczuć religijnych. Nie ma powodu, żeby Telewizja Polska kwestionowała wyrok Sądu. Jeżeli jednak ktoś z naszych widzów poczuł się dotknięty obecnością Adama Darskiego  w „The Voice of Poland. Najlepszy głos”, wyrażamy ubolewanie. Obrażanie niczyich uczuć nie było intencją twórców programu.

Dwójka zwolnić Nergala nie może, bo gdyby to zrobiła, musiała by wypłacić muzykowi kolosalne odszkodowanie, jakie ma zagwarantowane w umowie. Tak więc pozostaje nam czekać na kolejne odcinki The Voice of Poland.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.