,  

Dragon powalczy z silnym zawodnikiem

Angielskie miasto Wigan będzie areną kolejnej walki byłego mistrza Europy i pretendenta do pasw prestiżowych federacji wagi ciężkiej Alberta Sosnowkiego.

Dla trenującego obecnie pod okiem Fiodora apina pięściarza będzie to pierwsza walka od czasu majowej potyczki z Witalijem Kliczko. Przeciwnikiem popularnego „Smoka” będzie doskonale znany fanom boksu były uczestnik turnieju „Prizefighter”, Anglik Paul Butlin. Walka odbędzie się na dystansie ośmiu rund i będzie jednym z największych wydarzeń europejskiej wagi ciężkiej we wrześniu.

„Po trudnej walce z Kliczko Albert potrzebuje walki na przetarcie. Zdecydowaliśmy się podjąć pewne ryzyko i zawalczyć na dystansie ośmiu rund z niebezpiecznym Anglikiem. Albert jest w dobrej formie fizycznej i liczymy na zwycięstwo, ale Butlin to doświadczony i twardy pięściarz” – twierdzi promujący Alberta Krzysztof Zbarski.

Obz Polaka nie ukrywa, że głwnym celem na najbliższe miesiące jest odzyskanie zawakowanego kilka miesięcy temu tytułu mistrza Europy, ktry znajduje się teraz w posiadaniu Ukraińca Aleksandra Dimitrienki. Okupujący wysoką pozycję w rankingu Europejskiej Unii Boksu „Dragon” musi najpierw wygrać jedną walkę, zanim federacja ustanowi go oficjalnym pretendentem. Pomimo, że przepisy nie określają minimalnego dystansu pojedynku, zespł Polaka postanowił zakontraktować walkę nie na dystansie czterech, a ośmiu rund. Rozwiązanie takie jest nieco ryzykowne, z uwagi na większą możliwość odniesienia kontuzji i niezłą klasę przeciwnika, jednak Polak chce się sprawdzić przed walkami z europejską czołwką.

Nazwisko rywala „Smoka” nie jest obce wiernym kibicom boksu. Silny i twardy fizycznie zawodnik z Melton Mowbray stoczył już 23 zawodowe walki i pojawiał się na antenie wielu europejskich telewizji. Dużą rozpoznawalność zapewnił mu udział w cieszącym się wielką popularnością na wyspach turnieju „Prizefighter”, gdzie w pierwszej rundzie niespodziewanie wyeliminował dobrego niegdyś amatora, Colina Kenna. W kolejnej rundzie tych samych zawodw Butlin przegrał nieznacznie z niepokonanym wtedy Dawidem Dolanem, ale dzięki dobrej postawie w ringu otrzymywał coraz to nowe propozycje walk z klasowymi rywalami. Zaledwie w miesiąc po zakończeniu „Prizefightera” skrzyżował rękawice z byłym zawodowym mistrzem Europy i triumfatorem wielkich imprez amatorskich, Paolo Vidozem. W kolejnych walkach zdobywał doświadczenie mierząc się między innymi z kreowanym na kolejną wielką nadzieję brytyjskiego boksu Derekiem Chisorą, starym znajomym Tomasza Adamka Jonathonem Banksem, oraz coraz lepiej radzącym sobie w gronie zawodowcw Andrzejem Wawrzykiem. Ta ostatnią walkę w łdzkiej Atlas Arena Butlin przegrał na punkty, jednak pomimo wypracowania pewnej przewagi, Polak nie potrafił zakończyć starcia przed czasem. Wawrzyk – podobnie jak Albert – rywalizował z Butlinem na dystansie ośmiu rund.

Kariera Alberta Sosnowskiego nabrała tempa dwa lata temu, gdy pokonał w Londynie pogromcę Mike Tysona, Dannego Williamsa. W zaledwie trzech kolejnych walkach mieszkającemu w Warszawie zawodnikowi udało się zdobyć tytuł mistrza Europy i stanąć w szranki z mistrzem świata Witalijem Kliczko. Skazywany na pożarcie Polak wytrwał z ukraińskim mistrzem świata dziesięć rund i pomimo porażki zyskał wielu fanw w Europie i za oceanem. Występ w Wigan nie będzie dla naszego boksera niczym nowym. Od ponad ośmiu lat toczy boje głwnie za granicą a jedne z cenniejszych zwycięstw odnisł właśnie Wielkiej Brytanii.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.