Doda sama ozłociła swoją płytę!

Jest afera!

Doda niedawno wydała swoją nową płytę 7 pokus głównych. Krążek wypadł dość blado na listach przebojów, zajmował zaledwie 29 miejsce. Doda zaś na swoim profilu  napisała , że jej nowy album pokrył się złotem, na dowód tego zamieściła zdjęcie.

Jeden z portali plotkarskich postanowił zbadać sprawę i napisał do  Związku Producentów Audio Video, który jest jedynym organem na terenie Polski przyznającym „złote”, „platynowe” i „diamentowe” płyty. Zofia Skubikowska, specjalista ds. statystki i PR w Związku Producentów Audio Video mówi:

Oficjalna Lista Sprzedaży przygotowywana jest na zlecenie Związku Producentów Audio Video przez TNS Pentor. Obejmuje sprzedaż wydawnictw muzycznych na terenie Polski zarówno w realnych sklepach muzycznych, jak i pobrań digital. Gdy dane wydawnictwo spełnia wymogi przyznania tytułu „złotej”, „platynowej”, bądź „diamentowej” płyty, jej wydawca może złożyć wniosek do Zarządu ZPAV o jego przyznanie. Wówczas Zarząd ZPAV rozpatruje taki wniosek i danemu wydawnictwu – na podstawie danych o sprzedaży – przyznaje wnioskowany tytuł, bądź nie. Statusy poszczególnych płyt na bieżąco nanoszone są na aktualne wydanie OLiS. Sama produkcja „złotej”, „platynowej”, bądź „diamentowej” płyty leży po stronie wydawcy.

Brak ikony „złotej płyty” na OLiS przy albumie „7 pokus głównych” Doroty „Dody” Rabczewskiej oznacza, że albo wniosek o przyznanie takiego tytułu nie został dotychczas złożony przez jego wydawcę do ZPAV, albo został złożony i nie był jeszcze rozpatrzony przez Zarząd ZPAV, albo został złożony i nie był pozytywnie rozpatrzony przez Zarząd ZPAV, bo nie spełniał kryteriów.

Z tego wynika, że nowa płyta 7 pokus głównych Dody nie jest złotą a to oznacza, że nie sprzedała się w 15 tysiącach egzemplarzy. Wytwórnia fonograficzną Universal Music Polska,sprawy nie chciała komentować. Podobnie było z pracownikami Dody, jej bratem Rafałem Rabczewskim, Jarosławem Burdkiem.

Jak to mówią, nie chcieli mi dać, to sobie sama wzięłam 🙂

źródło: plotek.pl

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.