,  

Doda pozwana do sądu za plagiat ! (video)

 No i się doigrała , Doda została pozwana do sądu za plagiat.


Piosenkarka została oskarżona o plagiat przez norweską grupę Fountainheads! Według zagranicznych muzyków, ich utwór "Circles" jest taki sam jak piosenka Dody "To jest to"!

Ola Per Ekblom z zespołu od pół roku próbuje nawiązać kontakt z prawnikami Dody, ale bez skutku.

To bardzo frustrujące – mówi muzyk. – Nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Zachowywali się wobec nas jak kowboje, podczas gdy my staraliśmy się podejść do sprawy obiektywnie – dodaje.

Nie udało się jednak uzyskać wsparcia ze strony organizacji zajmującej się ochroną prawa autorskich. Poproszono o pomoc GramArt – norweską organizację zrzeszającą artystów. Przy jej wsparciu złożyli na policji doniesienie na Dodę, autora muzyki do utworu "To jest to" i producenta Marka Tyspera i wytwórnię Universal Music Polska.

Zdaniem norweskich muzyków utwór wykorzystany przez Dodę należy do 11 skradzionych ze studia w 2003 roku (szczegółów nie ujawniają). 
Dziennikarze , którzy zajmują się sprawą, nie otrzymali żadnych komentarzy z polskiej strony samych zainteresowanych sprawą.

Tu możecie przeczytać o całej sprawie .

Tu możecie posłuchać jak dokładnie brzmi piosenka Dody i ta pierwotna. Utwory są na siebie nałożone, więc wyraźnie słychać jak Dorota poszła na łatwiznę.

{youtube}BIToIq5w9jc{/youtube}

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.