,  

Doda śle listy do Mieszka!

  Mieszko członek zespołu Grupa Operacyjna na swoim blogu chwali sie jakie to listy dostaje od Dody. Ostatni dostał w Sylwestra.


Korespondencję jaką otrzymuje Mieszko od Dody opisuje jakby był poetą. Nie ma jednak w tym krzty miłości, wszak oboje walczą między sobą o słowa jakie on wypowiedział wobec niej a mianowicie blachara!

Te pachnące jaśminem i świeżymi banknotami koperty przychodzą do mnie z niezmienną regularnością od 2007 roku. Właściwie, list od Dody stanowi już dla mnie to, czym dla statystycznego Polaka jest „Kevin sam w domu” w telewizji na święta. To po prostu pewnik. Niby widziałeś to siedemset razy, ale i tak nie zmieniasz kanału.

Mimo, że doskonale wiesz, co będzie zaraz – oglądasz dalej. Chociaż chyba porównując pisma od piosenkarki, źle wybrałem film. Listy od Dody adresowane do mnie, coraz częściej zaczynają przypominać „Akademię policyjną”. Czyli opowiedziany już tysiąc razy, marny dowcip z sumiastymi wąsami w stylu Krzysztofa Putry.

I ostatni list jaki otrzymał od Dody!

Ostatni list od piosenkarki dostałem – o wielkopańskie poczucie humoru Królowej z Ciechanowa! – w Sylwestra. Był to noworoczny prezent w postaci kopii pisma piosenkarki do sądu apelacyjnego, w sprawie wiadomej.

Tak, tak – moja ulubiona polska pieśniarka ludowa odwołuje się od wyroku sądu pierwszej instancji.

Sprawę Doda przegrała, gdyz sąd uznał , że słowo blachara nie jest niczym obraźliwym a to sie piosenkarce nie podoba.

I z takim oto szejkiem polskiej sceny muzycznej będę się musiał znowu mierzyć ja. Skromny chłopak z Zielonej Góry, który na niedostatek co prawda nie narzeka, ale który również nie kupuje strusich piór z cekinami, żeby je sobie włożyć na scenie między pośladki.


Temu chłopakowi z Zielonej Góry zależy w życiu praktycznie na jednej rzeczy. Na możliwości mówienia tego, co się naprawdę myśli.

Prawa do tej możliwości będę bronił przed każdym sądem – kończy Mieszko.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.