,  

Doda Platynowa (Oświadczenie)

Będąc na wakacjach pilnowała notowań?

Wczoraj informowaliśmy Was, że album Siedem pokus głównych Dody osiągnął status Platyny. Fakt zauważyła również artystka, która obecnie przebywa na wakacjach ze swoim ukochanym. Na jej stronie znalazło się oświadczenie, w którym menadżer opisuje dokładnie historię krążka.

9 grudnia 2011 ZPAV przyznał albumowi Dody „7 pokus głównych” status Platynowej Płyty.

Album trafił na rynek 30 maja 2011r., jeszcze tego samego dnia osiągając nakład Złotej Płyty.

Płyta zaskakiwała nowym brzmieniem artystki, będącym połączeniem rocka i popu z elektroniką. Muzyką i produkcją zajął się głównie duet 5th Element. Dwa utwory, wybrane na pierwsze dwa teledyski, skomponował i wyprodukował Łukasz Targosz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. gitarzystka Michaela Jacksona Jennifer Batten, która zagrała w hicie „Bad Girls” i raper Fokus rapujący w „Fuck It”.

Płyta zebrała wiele pozytywnych recenzji. Tygodnik „Wprost” uznał ją za najlepszy album Dody wyróżniając „modne analogowe brzmienia i połączenia gatunkowe”, „miejsce na ciężkie gitary, znów popularne bity techno i melodyjne refreny”. „Przekrój” uznał ją nawet za lepszą od najnowszej płyty Lady Gagi.

Album wydano aż w siedmiu wersjach okładkowych w formacie płyty DVD, dodatkowo zawierających w środku trójwymiarową animację.

„7 pokus głównych” promowały już dwa wysokobudżetowe teledyski, do przebojów „Bad Girls” i „XXX” oraz najdroższa w polskiej historii trasa koncertowa, „The Seven Temptations Tour”, podczas której Doda dała 30 koncertów, także w USA.

W pół roku po premierze, album znajduje się w Top 5 polskiej listy bestsellerów płytowych OLiS.

Chciałem przy tej okazji szczególnie mocno i szczerze podziękować naszemu partnerowi MEDIA EXPERT za wspaniale zorganizowaną trasę podpisywania płyt „Autograf Tour” i za wiele ciepła i zaangażowania z ich strony.

Szczególnie mocno dziękujemy tu Alinie Barczak i Tomkowi Mnichowi za ich pomoc i najwyższej próby profesjonalizm J

Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego sukcesu przyczynili. Chcę podkreślić tu ogromny wkład Rafała Bogacza, którego praca była tu nieoceniona.

MAMY NADZIEJĘ , ŻE WRESZCIE FAKTY, A NIE WYSSANE Z PALCA BZDURY I BANIALUKI, PRZEKONAJĄ i ZAMKNĄ BUZIE PLOTKARSKIM PORTALOM, BRUKOWCOM i WSZELKIEJ MAŚCI NIEDOWIARKOM. 

MANAGMENT

Jak na razie Gadulek jako jedyny i pierwszy napisał o Platynie, dzięki naszemu czujnemu informatorowi 🙂

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.