,  

Doda odpowiada na zarzuty plagiatu „To jest To”

 Wczoraj pisaliśmy, że Doda została pozwana do sądu przez norweską firmę muzyczną za to , że ukradła im utwór.


Teraz piosenkarka napisała na swojej stronie internetowej oświadczenie, a w nim , że została oszukana.

Doda nie ma nic wspólnego ze sprawą plagiatu piosenki „To jest to”, nigdy też nie czerpała korzyści finansowych związanych z tym utworem.
Najzwyczajniej w świecie została oszukana. Powielanie informacji o rzekomej kradzieży jest nieprawdziwe i godzi w dobre imię Artystki.

W związku z tym prosimy o zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, w przeciwnym razie będziemy zmuszeni wstąpić na drogę sądową.

 Całkowitą odpowiedzialność w tej sprawie ponosi wydawca płyty – UNIVERSAL MUSIC POLSKA. – czytamy na stronie artystki
.

Swoje oświadczenie umieściła też firma UNIVERSAL MUSIC POLSKA.

Niniejszym firma Universal Music Polska informuje, iż wszelkie publikowane informacje dotyczące rzekomej kradzieży
przez Artystkę DOD utworu muzycznego „To jest To” są nieprawdziwe i naruszają prawa osobiste Artystki
.

Nieprawdziwe są również informacje o braku reakcji firmy Universal Music Polska w związku ze sprawą dotycząca utworu muzycznego „To jest to”. Przez wiele miesięcy 2008 roku prowadzone były rozmowy mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Już w 2008 roku firma Universal Music Polska wprowadziła na rynek reedycje płyty DODY bez utworu „To jest to”. Dziwi więc fakt, iż wiele miesięcy po zakończeniu rozmów w tej sprawie postanowiono nagłośnić ją w mediach. Bez przeprowadzenia postępowania sądowego przekazywane są do mediów informacje, które w sposób bardzo jednostronny przedstawiają całą tą sprawę, wykorzystując przy tym wizerunek Artystki.

Firma Universal Music Polska niniejszym informuje, iż Artystka DODA nie miała świadomości, iż przedstawiony jej utwór muzyczny „To jest to” jest autorstwa innej osoby niż ta, która oświadczyła, iż jest jej autorem. Artystka została oszukana, a dowiedziała się o tym dopiero po wprowadzeniu na rynek płyty. W zaistniałej sytuacji wszelkie informacje publikowane w mediach, iż to DODA ukradła utwór są nieprawdziwe i naruszają dobra osobiste Artystki. Powielanie tych nieprawdziwych informacji zarówno przez media, jak i przez inne osoby, może spowodować reakcję ze strony Artystki w postaci skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego w celu ochrony przysługujących jej praw" – czytamy dalej na stronie.

Jak się zakończy sprawa, zoabczymy.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.