, , ,  

Doda i Nergal nawołują do oddawania szpiku

Michał Pieściuk / newspix.pl

Nawołują ale oddzielnie.

Doda przez ostatni rok wiele zrobiła dla osób z białaczką. Artystka spowodowała , że chętnych do oddania szpiku jest setki tysięcy więcej niż zanim Adam Darski zachorował na białaczkę. Doda znowu zaczęła namawiać do ludzi, by zgodzili się oddać to co jest tak cenne a czego nie można kupić w sklepie, szpik.

Mój przyjaciel, który od lat zmaga sie z białaczką, niezwykle nam pomógł, kiedy to na nas spadła ta wiadomość. Teraz to on potrzebuje pomocy. Potrzebuje nas WSZYSTKICH. W żadnej bazie dawców nie ma dla niego zgodnego szpiku , a przeszczep jest konieczny! Czas ucieka. Może któryś z Was uratuje mu życie? Dołączcie do akcji! DZIELMY SIĘ SZPIKIEM!– napisała na swoim profilu na Facebooku.

Wczoraj w w Poranku TVN24 gościem był Adam Darski, który podzielił się swoimi doświadczeniami z minionego roku i także namawiał ludzi by oddawali szpik.

Można robić rzeczy, które te szaleństwo zastopują. Statystyki są bezwzględne i właściwie z roku na rok liczba ludzi chorujących na białaczkę w Polsce wzrasta, w zastraszającym tempie – mówił Nergal w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem. To jest przerażające. Im więcej będziemy mieli dawców, tym lepiej po prostu, to jest oczywiste. Ta baza musi cały czas rosnąć. Zachęcam wszystkich, aby się nie poddawać, nie zapominać, żeby to było tak oczywiste, jak oddawanie krwi. Nie potrzeba żadnych pieniędzy, po prostu się zgłasza do jednej z fundacji, jest to bezpłatne. Jest to banalna procedura, która zajmuje pięć minut naszego życia, a może ocalić inne życie.

Razem robią to samo ale w życiu są osobno.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.