, ,  

Doda chce mieć ślub w kościele!

ImageTylko który ksiądz wyjdzie jej na przeciw i takiego ślubu udzieli?


Doda w Sylwestra zaręczyła się z Nergalem. Zaręczyny tej pary  stały się bardzo gorącym tematem w mediach. Gdy są zaręczyny czas na ślub a i o tym jest sporo zamieszania. Jaki ślub?  Czy tylko cywilny czy też kościelny? Kościelny Doda może wziąć, w końcu była raz mężatką a ponieważ Majdan kościelny już miał i nie mógł drugi raz w kościele poślubić drugiej żony, Doda tu ma drogę otwartą. A Dodzie marzy sie ślub jak z bajki. W białej sukni , do ołtarza prowadzi ją tata. Taki ślub to marzenie prawie każdej dziewczyny. Doda z Nergalem jednak podpadli kościołowi. I zrobił się problem.

Wanda Rabczewska, mama Dodyu znalazła jednak rozwiązanie. Okazuje się, że obecnie ślub kościelny przysługuje zarówno wierzącym jak i niewierzącym.

Doronia chce wziąć ślub kościelny. Jest katoliczką. Z tego co wiem, Kościół wychodzi naprzeciw takim parom jak oni i daje możliwość, składania przysięgi małżeńskiej każdemu wedle jego przekonania. Dobrze, że z Radkiem nie miała ślubu kościelnego, bo teraz byłby kłopot. Na ślub trzeba jeszcze trochę poczekać, niech nacieszą się narzeczeństwem – wyznała Show mama wokalistki.

Pod pewnymi warunkami władze kościelne mogą wyrazić zgodę na zawarcie małżeństwa kościelnego. Strona wierząca składa przysięgę małżeńską, a niewierząca oświadczenie, że nie będzie sprzeciwiać się wychowaniu dzieci w wierze katolickiej – wytłumaczył Show adwokat kościelny, Jolanta Ogorzałek-Krzemińska.

Doda może spełnić swoje marzenie, tylko czy Nergal pójdzie na taki układ?

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.