, ,  

Do widzenia, panie Pudzianowski. Znikaj pan na zawsze (felieton)

Jeszcze przed pojedynkiem Mariusza Pudzianowskiego z Timem Sylvią robiłem przegląd prasy w porannym programie stacji Orange sport info. Zajrzałem więc do Super Ekspressu, ktry akurat zapowiadał ten pojedynek.


I uzupełniłem zawarte tam treści o informację, że w trzydziestoleciu międzywojennym też były podobne atrakcje. Na przykład pchła grająca na skrzypcach czy człowiek o dwu głowach. Ich też pokazywano w klatkach. Ośmiokątnych, pozwoliłem sobie wspomnieć, i skłamałem. SE mnie zmylił, „Pudzian” bowiem dał sobie złoić skrę w okrągłym ringu.

Co nie zmienia faktu, że Polak ponisł sromotną klęskę.

Nieważne, rzecz jasna, w jakich okolicznościach to się stało. Chodzi o to, że ten napakowany i nie zasługujący na podobny zaszczyt troglodyta był do tej pory substytutem prawdziwego herosa, ktrego tak bardzo potrzebujemy, a niestety nie mamy ani w profesjonalnym boksie w wadze ciężkiej, ani w żadnej innej, poważnej dyscyplinie związanej ze sztukami walki.

Marna to satysfakcja, że miałem rację. Otż Pudzianowski to żaden tam wojownik. Rozrośnięty ponad miarę i wbrew logice mięśniak może tłuc się z podobnymi do siebie kreaturami, ku radości widzw, tylko do pewnego momentu. Brak umiejętności i talentu staje się w końcu aż nadto widoczny. Najbardziej dobitnie w sytuacji, gdy naprzeciwko nadmuchanego monstrum staje ktoś, kto choć trochę umie się bić, a nie tylko dysponuje atutami, jakimi mogą pochwalić się zwyczajni, uliczni awanturnicy.

Pźniej, po spektakularnej porażce, nikogo taki lanser już nie obchodzi. Mam przynajmniej taką nadzieję i bardzo na liczę. Po wyczynach Pudzianowskiego bowiem, jak zwykle zresztą, odczuwam wielki niesmak.

Na szczęście to minie. Oby jak najszybciej, najlepiej po świetnym pojedynku Alberta Sosnowskiego z Witalijem Kliczką.

I wtedy na pewno opowiem o tym w przeglądzie prasy, w Orange sport info. Już nie w kontekście pchły grającej na skrzypcach czy dwugłowego potwora.

Jacek Adamczyk


{youtube}ffKB_z4pTkQ{/youtube}

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.