DAVID PEATKAU – DOBRZE NAOLIWIONA MASZYNA

David Peatkau to mężczyzna o urodzie wiecznego chłopca. Ma niewinne, niebieskie oczy
i słodki uśmiech. Ale to tylko pozory. David to twardy facet, który odbija zakładników, walczy z terrorystami i przestępczością zorganizowaną. Sławę zyskał dzięki roli Sama Braddocka w serialu dramatycznym „Punkt krytyczny”, którego premierowe odcinki można oglądać w każdy poniedziałek o godz. 22:00, na kanale 13TH STREET Universal.

David jest Kanadyjczykiem. Ma 34 lata. Urodził się i wychował w malowniczym Vancouver. Grana przez niego w „Punkcie krytycznym”  postać –  Sam Braddock dołączył do elitarnego zespołu policji Grupy Szybkiego Reagowania w pierwszym sezonie jako były oficer wojskowy. Doskonale wyszkolony i uzbrojony w sprzęt najnowszej technologii wkracza do akcji w ekstremalnych sytuacjach. Jego determinacja i doświadczenie imponują Jules Callaghan (Amy Jo Johnson) – jedynej kobiecie w zespole. Między nimi nawiązuje się romans, który dla jednego z nich może zakończyć się utratą pracy. Rola w „Punkcie krytycznym” dała Davidowi szansę na rozwinięcie umiejętności aktorskich. Obecnie krytycy porównują go do „dobrze naoliwionej maszyny”.  Aktor zbiera pozytywne oceny i pochwały krytyków oraz imponującą ilość nominacji do nagrody Gemini – Kanadyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej.

Przed „Punktem krytycznym” Peatkau wystąpił w serialu „Whistler” jako przystojny snowboardzista
i pasjonat sportów ekstremalnych, zdobywca złotego medalu olimpijskiego – Beck McKaye. Aktora mogliśmy oglądać również w horrorze „Oszukać przeznaczenie 2”. Pojawił się także w hicie ostatnich lat – w serialu „Dexter”. Zagrał  w nim Owena, szaleńczo zakochanego niedoszłego męża Lumen Pierce, który wciąż żywi do niej płomienne uczucia.

David Paetkau nie jednym z tych aktorów, którzy deklarują, że już od dzieciństwa wiedzieli, że chcą robić karierę w tym zawodzie. Rok poprzedzający podjęcie decyzji o aktorstwie spędził, podróżując
z plecakiem po Europie i  Bliskim Wschodzie. David jest także zapalonym fanem hokeja na lodzie.
Można go spotkać na meczach lokalnej drużyny Vancouver Canucks. Podobno nigdy nie opuszcza żadnego ich meczu. W łyżwach, kasku i z kijem hokejowym widzowie mogą go zobaczyć w produkcji „Goon”.
W 2010 roku David ożenił się z instruktorką pilatesu – Evangeline Duy.  Po raz pierwszy spotkali się w 2000 roku, kiedy Peatkau zaczął uczęszczać na zajęcia w jej studio
w Vancouver.

Jego fanki mogą wzdychać do swojego idola, oglądając „Punkt krytyczny”
w każdy poniedziałek o godz. 22:00 na kanale 13TH STREET Universal.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.