Daniel Wrocławek, ptaki szczęścia i nowa perspektywa dla polskiego malarstwa

Fotoszok.pl
16ego stycznia 2014 w Galerii Sztuki na Starej Pradze, odbył się wernisaż obrazów Olgi Bukowskiej z cyklu „Ptaki szczęścia – Sirin”.

Olga Bukowska to studentka malarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim w pracowni prof. Stanisława Białogłowicza.  Urodzona w Kijowie, dorastająca w Moskwie, od dzieciństwa była otoczona legendami staroruskimi, które przekazuje na swych płótnach. „Ptaki szczęścia” to połączenie baśniowości, sztuki staroruskiej, romantyzmu, secesji z symbolizmem. W kompozycjach obrazów wykorzystane zostały rosyjskie motywy zdobnicze sztuki ludowej, niezwykle bogata paleta barw, ornamenty, reliefy.

 

Jednym z gości wernisażu był znany producent i właściciel Telewizji Warszawa – Daniel Wrocławek. Daniel Wrocławek ma na swoim koncie nie tylko wiele produkcji telewizyjnych, przedsięwzięć medialnych, ale także głośno o nim w kuluarach za sprawą burzliwych „znajomości” z takimi celebrytkami jak Angie Orzechowska, czy Patrycja Wojnarowska. Biorąc pod uwagę bogaty dorobek producenta i jego ciągły apetyt na nowe pomysły oraz obecność na wernisażu, można wnioskować, że rynek polskiej sztuki wzbogaci się o nowego mecenasa. Czyżby Daniel Wrocławek oprócz inwestycji w media chciałby również wesprzeć polskie malarstwo?
Fotoszok.pl
Fotoszok.pl

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.