Czego słucha Czesław Mozil? Gwiazda tworzy playlistę dla serwisu WiMP

Czesław Mozil to nie tylko rozchwytywany wokalista, ale także kompozytor, muzyk oraz juror talent show X Factor. Nawet w tych nielicznych wolnych chwilach, gdy nie koncertuje lub nie nagrywa nowych utworów, nie opuszcza go muzyka. Artysta postanowił podzielić się z użytkownikami serwisu WiMP swoimi ulubionymi piosenkami.

 

Czesław, urodzony w Zabrzu muzyczny omnibus to artysta, który wymyka się wszelkim gatunkowym klasyfikacjom. Choć sam swoją twórczość określa mianem alternatywnego popu, w tworzonych przez niego melodiach słychać wyraźne inspiracje punkiem, rockiem a nawet poezją śpiewaną. Przebywając od 5 roku życia na emigracji w Danii, rozpoczął tam swoją karierę muzyczną. Ukończył Duńską Królewską Akademię Muzyczną oraz założył zespół Tesco Value, z którym koncertował do 2004 roku.

 

Polskim słuchaczom objawił się jako lider formacji Czesław Śpiewa, utworem „Maszynka do świerkania”. Piosenka podbiła serca krytyków i fanów w całym kraju, wprowadzając niesamowity powiew świeżości w polskiej muzyce rozrywkowej. Wyjątkową uwagę na debiutanckim krążku zespołu wzbudzały teksty, współtworzone przez Czesława i jego fanów na internetowym czacie. Album „Debiut” rozszedł się w ponad 70 tys. egzemplarzy zyskując status multiplatyny i zaowocował trzema Fryderykami w 2009 roku.

 

Podobnie jak jego różnorodna i trudna do zaszufladkowania twórczość, gusta muzyczne Czesława Mozila także nie znają granic. Na playliście stworzonej specjalnie dla serwisu streamingowego WiMP, znajdziemy więc np. takich wykonawców hiphopowych jak Kendrick Lamar, Kanye West czy Lil’ Wayne w towarzystwie ciężkich metalowych brzmień zespołu Behemoth oraz bluesa w wykonaniu Toma Waitsa. Co ciekawe, Czesław bardzo ceni sobie także polską muzykę. Na ułożonej przez siebie playliście, wśród swoich ulubionych utworów umieścił „Jeszcze Pożyjemy” ikony rodzimej muzyki Marka Grechuty oraz piosenki „Dlaczego drzewa nic nie mówią” czy „Nie masz mnie”, młodych rewelacji polskiego popu Meli Koteluk i Izy Lach.

 

Wszystkich ulubionych utworów Czesława Mozila możecie posłuchać w muzycznym serwisie streamingowym WiMP.

http://wimp.pl/playlist/2b06943a-dbae-44d6-9c56-af07cf2d6bbc

 

Skandynawski muzyczny serwis streamingowy oferuje ponad 20 milionów utworów, zarówno zagranicznych, jak i polskich. Dostęp do podstawowej wersji serwisu, w formie aplikacji desktopowej na komputerze, kosztuje 9,99 zł miesięcznie, a w przypadku wersji premium, działającej dodatkowo także na urządzeniach mobilnych, opłata miesięczna wynosi 19,99 zł. To jednak nie jedyne możliwości korzystania z usługi, jakie oferuje WiMP. Serwis umożliwia także stały, darmowy dostęp do swoich zasobów muzycznych (dla aplikacji desktopowej) z limitowanym czasem odsłuchu utworów i powiadomieniami serwisu pomiędzy utworami, np. informującymi o płatnej wersji WiMP dostępnej także na urządzeniach mobilnych. Wszystkie wersje są od reklam zewnętrznych. Co więcej, zakładając darmowe konto WiMP użytkownik ma jednocześnie możliwość przez 7 dni testować serwis na urządzeniach mobilnych.

 

Celem WiMP jest inspirowanie Polaków do odkrywania nowej muzyki oraz zachęcanie ich do słuchania ulubionych utworów. WiMP wyróżnia się spośród innych serwisów streamingowych bogato rozbudowaną stroną redakcyjną, rekomendacjami i ciekawostkami muzycznymi, przygotowanymi z myślą o polskich słuchaczach, a także playlistami na każdą okazję, komponowanymi przez doświadczoną dziennikarkę muzyczną, Katarzynę Rogalską.

 

Koncepcja ta już z powodzeniem działa na innych rynkach europejskich, takich jak: Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy. W sumie WiMP podbił już serca 400 tys. użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie. W 2011 roku serwis otrzymał brytyjską nagrodę Meffy Awards dla najlepszego serwisu muzycznego. Regularnie wygrywa także testy konsumenckie we wszystkich krajach, w których jest dostępny.

 

WiMP posiada licencję na ponad 20 milionów utworów. Serwis zapowiada również launch w innych krajach. WiMP należy do spółki Aspiro, notowanej na sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NASDAQ OMX).

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.