Cichopek wpływową kobietą!

ImageKasia Cichopek jest jedną z 50 najbardziej wpływowych  Polek .


Zestawienie sporządził miesięcznik Home and Market. Kasia znalazła się w gronie kobiet mających faktyczną władzę i spore wpływy, obok Jolanty Kwaśniewskiej, Niny Terentiew, Henryki Bochniarz czy prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Steżyńskiej.

Kasia swoją karierę rozpoczęła jako Kinga w M jak Miłość, i tą rolą zdobyła sobie sympatię widzów.

– Odniosła sukces i nadal jest lubiana przez widzów, co w Polsce nie jest częste – podkreśla redaktor naczelna Home and Market, Rita Schultz.

Aaa, wykorzystuje się tu więc to, że jesteśmy zawistym narodem! – demaskuje znawca mediów, prof. Wiesław Godzic. – Mnie się taka argumentacja nie podoba, ale jak próbuję to zrozumieć, wydaje mi się, że Kasia Cichopek ma coś takiego rozbrajająco naiwnego i anielskiego. Ona chce, aby wszyscy ją lubili i ona nikomu nie szkodzi.

Kasia nie poprzestała na roli Kingi, pracuje dalej. Zarabia nieźle a jej popularność, cały czas rośnie.

Jej fenomen właśnie na tym polega – mówi prof. Godzić. – Polacy być może takie niekontrowersyjne postaci chcą widzieć. Mają tak serdecznie dość polityki i utarczek, że wreszcie chcą tak zwanego spokoju. Kasia Cichopek daje im ten spokój. Jest znana, jest miła, nic złego nie powie, ale też nic dobrego ani ciekawego. Po prostu jest…

A co najciekawsze wśród wpływowych kobiet jest też twórczyni serialu M jak miłość, Ilona epkowska.

Kilka wypowiedzi znanych i mądrych ludzi, co myślą o Kasi Cichopek.

Nina Terentiew, dyr. programowa TV Polsat
.

Kasia Cichopek na pewno jest wielką ikoną popkultury. A jak to się przekłada na rzeczywisty wpływ na Polaków, skoro w tym rankingu jest i Henryka Bochniarz, i Jolanta Kwaśniewska, i Hanna Gronkiewicz-Waltz? To jest niestety nieuchwytne. Ikony popkultury polegają na tym, że po prostu są, a potem ich nie ma… A Kasia jest uroczą dziewczyną z sąsiedztwa, której Polacy wybaczają nawet to, że jest popularna i że jednocześnie zarabia tyle pieniędzy. I jest to niewątpliwie powód do radości! Ja ją osobiście bardzo lubię. Jest miłą, słodką dziewczyną żyjącą według przyjętych powszechnie zasad.

Prof. Wiesław Godzic, medioznawca, Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej
.

Kasia Cichopek w gronie najbardziej wpływowych Polek? Zajęła więc miejsce, którego nie powinna zajmować! W tym przypadku ważna jest telewizja. Polacy widzą tę postać, więc uważają, że musi coś znaczyć. Jeszce raz sprawdza się opinia, że to telewizja jest źródłem władzy…
Dla mnie jest to zaskoczenie nie dlatego, abym miał coś przeciwko Kasi Cichopek. Mamy taką małpią koncepcję telewizji – wystarczy się pokazać w telewizji i już się jest osobą ważną, podziwianą itd. I badania to potwierdzają. Nawet przegrani w teleturniejach, którzy popisali się swoją kompromitującą niewiedzą, są jednak w swych środowiskach bardzo dobrze traktowani! Tak więc Kasia Cichopek jest miła, sympatyczna, no i jest w telewizji. Bycie w telewizji jest więc jedynym powodem, dla którego uznaje się ją za wpływową. A chciałbym, aby Polacy uznawali za wpływowych tych, których prawie w ogóle nie ma w mediach, a którzy są naprawdę wpływowi. Tylko jak się mamy o nich dowiedzieć?

Rita Schultz, redaktor naczelna "Home and Market"

Nie jest łatwo zmierzyć wpływy, bo czy mamy mierzyć częstotliwość występowania danej osoby w gazetach czy w telewizji? A może mierzyć na ile osób w swoim otoczeniu wywiera dana osoba wpływ albo ilu pracownikami zarządza lub ilu ludziom pomaga?… Czyje teksty są bardziej znane – te na papierze Manueli Gretkowsiej czy Krystyny Kofty, czy te przenoszone na mały ekran autorstwa Ilony epkowskiej?

Jakie jest Wasze zdanie?

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.