,  

Chris Brown w polskiej akcji !!!

Fotoszok.pl
Światowej sławy raper Chris Brown,

do niedawna partner Rihanna’y , dołączył do grona artystów dobroczynnego projektu gwiazd Krzysztofa “Gorzkiego” Gorzkiewicza pod realizowanym od czterech lat hasłem “Pomaganie jest trendy”. Tegoroczna akcja, jak zresztą poprzednie skupia się na pomocy dzieciom dotkniętym przez autyzm przy fundacji Nowa Nadzieja. Statystyki mówią, że aż 1 na 88 dzieci cierpi na tę dolegliwość, a problem dostrzega coraz więcej gwiazd uczestniczących w zainicjowanym przez Gorzkiego projekcie. Od początku w akcji biorą udział również amerykańscy artyści. W pierwszej edycji obok rapującego Krzysztofa Ibisza, mogliśmy podziwiać rap Mopreme Shakur – brata nieżyjącej już ikony hip hopu 2Pac’a, w kolejnej edycji warstwę muzyczną uzupełniał Eric Bobo z legendarnej formacji kalifornijskiej Cypress Hill oraz odkrytą przez Dr.Dre gwiazdę soulu Truth Hurts, która zresztą w ramach finału edycji drugiej edycji Pomaganie jest trendy wystąpiła w Polsce. W ramach edycji zeszłorocznej powstały dwa utwory, z czego jeden zrealizowany został przez artystów polskich, a drugi pod hasłem “Hit Rappers” (Helping is trendy rappers) na youtube zabłysnął z udziałem ikon amerykańskiego hip hopu, takich jak Curtis Young (syn Dr.Dre), PMD, Rakaa (ze wspieranej przez NAS’a grupy Dilated Peoples), czy w końcu weteran hip hopu Kurtis Blow, bez którego nie byłoby dziś takich gwiazd jak Eminem czy Snoop Dogg.

 

Czwarta edycja wydaje się być jeszcze mocniejsza! Dołączył do niej bowiem amerykański gwiazdor Chris Brown, który na dobry początek swojej współpracy przekazał na rzecz dzieci autystycznych przy fundacji Nowa Nadzieja czapkę, która służyła mu podczas nagrania jego najnowszego teledysku (link do klipu: http://www.youtube.com/watch?v=xKkb13IU_DE ). Czapka w ręce Krzysztofa Gorzkiewicza, inicjatora akcji Pomaganie jest trendy trafiła za pośrednictwem polskiej modelki Magdaleny Godlewskiej , która w klipie tym wystąpiła. Wylicytowana zostanie na rzecz fundacji w trakcie jednej z imprez pod szyldem Pomaganie jest trendy tj. 22 lutego w trakcie gali boksu tajskiego dzieci na rzecz dzieci austycznych, albo 10 maja na finałowym festiwalu w Kaliszu. Brown zapowiedział również, że nagra się do piosenki, w ramach V edycji akcji, a być może nawet zagra w Polsce na jednym z festiwali pod szyldem kampanii. Póki co zachęcamy do obejrzenia teledysku do IV edycji Pomaganie jest trendy oraz pierwszej części bajki, nagranej wspólnie z gwiazdami z Polski.

 

JAK WSPIERAĆ DZIECI Z GWIAZDAMI?

 

Prócz darowizn i jednego procenta dla fundacji Nowa Nadzieja, do czego przekonują gwiazdy w nagraniach i za pośrednictwem powstałego kalendarza, akcję wspierać można na youtube.

Wystarczy na swoich profilach społecznościowych umieścić link do jednej z bajek lub piosenki do tegorocznej akcji (link do piosenki: http://www.youtube.com/watch?v=Zq4-acCjxOQ , link do bajki: http://www.youtube.com/watch?v=V8I0isWBmYo&feature=youtu.be ), w której zaśpiewali m.in. Jula, Jerzy Połomski, Beata Tadla, Bohdan Łazuka Asia Ash i inni , a następnie kliknąć w wyświetlane tam reklamy.

 

“Sukces tegorocznej edycji projektu zależny jest przede wszystkim od przychylności mediów i społeczeństwa. Aby pomóc nam zebrać solidny budżet dla dzieci przy fundacji, wystarczy oglądać nasze dwie bajki i teledysk w serwisie youtube oraz klikać na generowane tam przez serwis reklamy. Każdy klik to dla nas kilka centów , dlatego prosimy też, aby linki zamieszczać na swoich profilach w portalach społecznościowych oraz zachęcać do takiego samego działania swoich znajomych. Dzięki wsparciu naszych partnerów, osoby które udostępnią linki z naszego fan page’u na facebook’u , wezmą udział w losowanie nagród, a wśród nich mamy m.in. biokominki oraz zestawy kosmetyków” – zachęca Krzysztof Gorzkiewicz

 

10 maja w Kaliszu planowany jest festiwal finałowy “Pomaganie jest trendy”, który ma być podsumowaniem tegorocznej edycji. Wcześniej Artyści związani z projektem wystąpią na koncertach w Wielkiej Brytanii, które we współpracy z akcją zorganizuję tamtejsza gazeta polonijna.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.