BYD w III edycji Rajdu Polski Kobiet 2013.

Dwa dni sportowej rywalizacji i walki z rakiem.

 

W dniach 22-23 czerwca 30 kobiecych załóg wzięło udział w trzeciej edycji samochodowego Rajdu Polski Kobiet. Impreza o charakterze dobroczynnym – mająca zwrócić uwagę na problem rosnących statystyk zachorowań oraz profilaktyki leczniczej wśród Kobiet. Wydarzeni wspierał również generalny przedstawiciel marki BYD w Polsce – Automotive Europe Corporation, który udostępnił do rywalizacji sportowej uczestnikom i organizatorom Rajdu elektryczny samochód BYD E6.

 

 

Gwiazdy wspierają Rajd.

 

W rajdowej rywalizacji udział wzięły m.in.: Olga Bończyk, Beata Tadla, Karolina Szostak, Karolina Lampel-Czapka, Magda Stam, Katarzyna Jankowska czy Ilona Adamska. Nie zabrakło także profesjonalnych kierowców rajdowych w składzie Wojciecha Chuchały i Kamila Butruka.

 

Rajd wystartował w sobotni poranek z ul. Karowej w Warszawie. Stąd zawodniczki udały się na przygotowane próby, z których pierwsza odbywała się na żwirowni na pobliskich siekierkach. Następnie odwiedziły szpitale MSW i Centrum Onkologii gdzie poddały się badaniom profilaktyki, przyświecającej celowi imprezy oraz przeszły szkolenie z zakresu badania piersi na przygotowanych fantomach. Stąd Rajd ruszył na dalsze odcinki w trakcie, których zawodniczki mogły sprawdzić swoje umiejętności zarówno na płytach lotniska, krętych nitkach asfaltu jak i próbach terenowych.

 

Meta i badania na Karowej.

 

Drugiego dnia zmagań impreza powróciła na ul. Karową, na której ulokowano Metę. Poza pokazami jazdy kierowców rajdowych na kultowej kostce, na zgromadzoną publiczność czekała możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań mammograficznych oraz możliwość przeprowadzenia wstępnych badań wzroku.

 

W trakcie rajdowego weekendu szpitale MSW oraz Centrum Onkologii wykonywały badania dla wszystkich chętnych kobiet, które zgłosiły się w tym celu. Podczas imprezy wykonano ok. 50 mammografii (z czego ok. 20 na Mecie w podstawionym mammobusie) i badań USG Tarczycy oraz jeszcze większą liczbę badań wzroku. U trzech uczestniczek wykryto wczesne objawy choroby nowotworowej.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.