BOMBOWA IMPREZA CELEBRYTÓW

Było na prawdę gorąco

Chwile po północy kaliska policja otrzymała anonimowe zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w klubie “Blue”, w którym w minioną sobotę gwiazdy inaugurowały trzecią edycję dobroczynnego projektu “Pomaganie jest trendy”. W turnieju “Dobroczynne Mistrzostwa Gwiazd w Bowlingu” udział tego wieczoru wzięli m.in.: Krzysztof Ibisz, Agnieszka Włodarczyk, Mikołaj Krawczyk, Krzysztof Antkowiak, Radek Liszewski, GrooveBusterz, Łzy oraz inicjator projektu , raper Krzysztof “Gorzki” Gorzkiewicz.

Na miejsce natychmiast wysłano policjantów z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego i funkcjonariuszy z psem tropiącym. – Osoby przebywające w lokalu zostały ewakuowane – mówi st. sierż. Anna Jaworska-Wojnicz z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Autor niniejszego zgłoszenie informował wcześniej organizatorów o swoich zamiarach.

Dwa dni przed imprezą, otrzymaliśmy sms’y, w których grożono nam wybuchem, po zgłoszeniu tego na policję zapewniono nas, że sprawca zostanie namierzony i ukarany, a my otrzymamy ochronę imprezy przez policję. Konsultując sytuację z uczestnikami projektu postanowiliśmy mimo ryzykownej sytuacji nie odwoływać imprezy i wziąć w niej udział, nie mogliśmy bowiem zawieść wspieranych w tym roku dzieciaków, przez jakiś kretyński żart – mówi Krzysztof “Gorzki” Gorzkiewicz, inicjator projektu Pomaganie jest trendy.

Groźby skierowane były również w Hotel Kristoff koło Kalisza, gdzie artyści spali i realizowali piosenkę i teledysk do trzeciej edycji wspomnianej akcji charytatywnej.

Policjanci sprawdzili cały klub oraz przyległy teren, ewakuowano ponad 200 osób, ale nie znaleźli żadnego pakunku. Akcja zakończyła się około godziny 3.30 nad ranem.

Na całe szczęście inauguracja “Pomaganie jest trendy” odbyła się bez problemów, autor zgłoszenia spóźnił się z żartem i wykonał go kilkadziesiąt minut po tym, jak inauguracja się zakończyła.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.