Beata Kozidrak na emeryturę? Ma następczynię?

Minął zaledwie tydzień od telewizyjnej premiery singla Hani Hołek „Ta noc” w programie „Dzień Dobry TVN”.

Dzień później utwór trafił do rozgłośni radiowych. Na oficjalnym kanale Youtube wokalistki – teledysk wyświetlono ponad 45.000 razy!
Posłuchaj singla „Ta noc”: 
Dziennikarze i fani jednogłośnie stwierdzili: – „Mamy nową Beatę Kozidrak na polskim rynku!”.
Być może to nieprzypadkowe porównanie, ponieważ rok temu to właśnie Hołek została zaproszona na koncert upamiętniający urodziny Mirka Breguły (zespół Universe) do wykonania duetu nagranego w oryginale przez Beatę Kozidrak „Tyle chciałem Ci dać”.
Posłuchaj „Tyle chciałem Ci dać”:

Co na temat porównywania do Kozidrak sądzi Hołek?
„Zawsze mogło być gorzej. W sumie to miłe… Beata nagrała wiele fantastycznych piosenek. Kilka razy zaśpiewałam na koncertach Jej utwór „Płynie w nas gorąca krew” – może kiedyś przygotuję go jako cover. Nie wiem tylko dlaczego w pewnym momencie zaczęłam postrzegać Panią Kozidrak jak „świątynię bez boga” – wielki głos, genialna barwa, ale wszędzie ten sam wyraz twarzy – niezależenie czy śpiewa utwory: „Do lata” czy „Szklanka wody”. Taką transformację świetnie określiła ostatnio Agnieszka Szulim mówiąc coś o „nadętych pindach””.
Czy to znak, że Kozidrak powinna już wybrać się na emeryturę?
Hania Hołek – wokalistka, którą możecie pamiętać z programów „Must Be The Music” czy „Bitwa na Głosy”, wreszcie wzięła los w swoje ręce i przygotowuje swój debiutancki album. Właśnie ukazał się pierwszy singiel „Ta noc” promujący wydawnictwo. Oprócz wspomnianych występów w popularnych programach telewizyjnych, ma już na koncie kilka sukcesów. Reprezentowała Polskę na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali muzycznych Langollen International Musical Eisteddfod 2009 w Walii, w ramach którego występował szereg gwiazd światowej sceny muzycznej (m.in. Luciano Pavarotti, Barbara Dickson, Wilord White). Hania znalazła się wtedy wśród piętnastu najlepszych uczestników z pięćdziesięciu krajów świata, m.in. z Chin, USA, Australii, Niemiec, Holandii itd. Zdobyła kilkanaście nagród na festiwalach ogólnopolskich oraz międzynarodowych w Polsce i za granicą. W programie „Bitwa na Głosy” rzuciła swoim głosem na kolana Wojciecha Jagielskiego. – Mamy objawienie. To było powalające wykonanie. Masz tak piękną barwę, masz taką siłę ekspresji… – zachwycała się Alicja Węgorzewska. – Hania, masz petardę w głosie! – stwierdziła Ela Zapendowska.
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)
Beata Kozidrak na emeryturę? Ma następczynię?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Comments are closed.