, , , , , , , , , , ,  

BAJKOWA PRACA GWIAZD

Fotoszok.pl
20 lutego w warszawskim “Bank Studio” odbyło się nagranie w ramach IV edycji dobroczynnego projektu gwiazd “Pomaganie jest trendy” na rzecz dzieci autystycznych z kaliskiej fundacji “Nowa Nadzieja”.

Tym razem gwiazdy wzięły udział w nagraniu bajki reżyserowanej przez Piotra Deszkiewicza, a napisanej przez Krzysztofa “Gorzkiego” Gorzkiewicza – inicjatora wspomnianej akcji pt. “Mądralińska” , do której muzykę skomponował Marcin Nierubiec, a która w sieci ukaże się w pierwszych dniach marca.

W nagraniu udział wzięli m.in.: Edyta Herbuś, Maciej Musiał, Michał Wiśniewski, Barbara Kurdej Szatan z mężem Rafałem, Zygmunt Chajzer, Bohdan Łazuka z córką Olgą, Ewa Kasprzyk, Piotr Zelt, Ania Wendzikowska, Arkadiusz Wełna, Marcin Kwaśny, Paulina Sykut i inni.

“Pomysł napisania bajek nie powstał przypadkowo. W treści napisanych przeze mnie bajek starałem się opisać autyzm w sposób prosty i obrazowy, tak aby problem zrozumiany był zarówno przez dzieci jak i czytających im rodziców. Mam nadzieję, że czytając dziecku bajkę, rodzic dostrzeże pewne cechy, które które mogłyby wskazywać na to, że ich dziecko wymaga diagnozy. To bardzo poważny, a jednocześnie często niedostrzegany problem, który według statystyk dotyka jedno na 88 dzieci. Wczesna diagnoza pomaga na sprawną i zwykle skuteczną terapię, dlatego też poprzez bajkę, chcemy dotrzeć do świadomości rodziców, a jednocześnie propagować tolerancję względem dotkniętych tym schorzeniem rówieśników wśród dzieci. Celem bajek jest również zachęcenie do oddawania 1% podatku na rzecz fundacji Nowa Nadzieja, będącej bez wątpienia najprężniej działającą organizacją na rzecz autyzmu w Polsce” – wyjaśnia autor debiutanckiego tomiku Krzysztof Gorzkiewicz.

W ramach tegorocznej akcji gwiazdy nagrały już tradycyjną piosenkę i teledysk (link: http://www.youtube.com/watch?v=Zq4-acCjxOQ ) oraz pierwszą część bajki z wydanego tomiku Krzysztofa Gorzkiewicza “Anielskie bajki”, którą obejrzeć można pod niniejszym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=V8I0isWBmYo. Organizatorzy zachęcają do oglądania zarówno teledysku jak i bajek w serwisie youtube oraz udostępnianie linków na profilach w serwisach społecznościowych, albowiem dzięki wyświetlanym w trakcie emisji spotów reklamom, generowane są przychody, które trafią na rzecz dzieci autystycznych.

“Bardzo ważne jest dla nas wsparcie mediów oraz odbiorców, którzy zachęcą do oglądania naszych bajek i teledysku w sieci. Serwis youtube generuje bowiem możliwość przychodów, a każde kliknięcie w wyświetlane w trakcie emisji reklamy pozwala na wygenerowanie 7 centów. W skali globalnej, jeśli ludzie dobrego serca będą w te reklamy klikać oraz zachęcać do tego swoich znajomych, możemy wygenerować duże pieniądze, które pomogą fundacji Nowa Nadzieja w terapii i diagnozowaniu dzieci autystycznych. Większość z nas spędza przy komputerze dużo czasu, kliknięcie w link, obejrzenie teledysku bądź bajek z udziałem gwiazd i kliknięcie w reklamę trwa zaledwie chwilę, a możemy w ten sposób pomóc w normalnym funkcjonowaniu dzieciom dotkniętym autyzmem. Warto pomyśleć, jak wiele możemy ofiarować tym dzieciom tak prostym i nic nie kosztującym nas gestem” – dodaje Gorzkiewicz.

W realizację projektu ochoczo włączyło się również najstarsze w Polsce miasto Kalisz, które przekazało dla gwiazd paczki upominków, wśród których znalazła się również płyta “Night in Calisia” Włodka Pawlika, która w tym roku otrzymała prestiżową nagrodę Grammy ! Warto zaznaczyć, iż było to jedyne wynagrodzenie, które gwiazdy otrzymały za udział w projekcie.

To właśnie w Kaliszu 10 maja odbędzie się finałowy festiwal podsumowujący IV edycję Pomaganie jest trendy, na którym wystąpią gwiazdy projektu.
Fotoszok.pl
Fotoszok.pl

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.