ANNA MUCHA zrobiła film dla BIERZCIE I KRĘĆCIE

Szymon Kuriata pierwszym laureatem kategorii TY PLUS FESTIWAL

Konkurs BIERZCIE I KRĘĆCIE nabrał rozpędu. Znany jest też już pierwszy laureat kategorii TY PLUS FESTIWAL, w której startują 1-minutowe filmy reklamujące festiwal OFF PLUS CAMERA. Jury w składzie: Sławomir Idziak (Film Spring Open), Łukasz Krzeski (Plus) oraz Beata Bacieczko (Starcom) uznało, że najlepszym filmem styczniowej edycji w kategorii TY PLUS FESTIWAL jest – ‘Fantasy OFF PLUS’ Szymona Kuriaty, ucznia trzeciej klasy podwrocławskiego Technikum informatycznego i wielkiego pasjonata kina.

Rozmowa z laureatem TUTAJ

Znana aktorka, Anna Mucha również podjęła wyzwanie zrobienia filmu zgodnie z wymogami konkursu BIERZCIE I KRĘĆCIE, realizując swoich 10-minutowych Wędrowców. Aktorka udowodniła, że wystarczy pomysł, ekipa, zapał i… Allegro. Film Anny Muchy „Wędrowcy” oraz „Fantasy OFF PLUS’ Szymona Kuriaty można oglądać na stronie PLUSCAMERA

Aktorka potrzebowała 1,5 miesiąca na realizację filmu. Zawsze nosiłam w sobie ten pomysł, odkąd w wieczór wigilijny spędzałam podróżując pomiędzy jednym domem a drugim. Po drodze mijałam ludzi, których święta także nie wyglądały jak te z amerykańskich filmów – mówi Anna Mucha.

Mając gotowy Pomysł, zaczęła szukać grupy „wędrowców”. Wezwanie na Facebooku i na stronie internetowej aktorki pozwoliło w szybkim czasie ją skompletować. Zespół, czyli tytułowi „wędrowcy” mieli za zadanie 24 grudnia odwiedzać losowo wybrane domy, zasiąść na wolnym miejscu przy wigilijnym stole razem z gospodarzami… i nakręcić to.

Budżet filmu zamknął się w kwocie niewiele ponad 900 zł. Kosztem poniesionym na produkcję był zakup w serwisie Allegro opłatków, Biblii i bombek, które posłużyły ekipie jako świąteczne prezenty dla odwiedzanych osób. Autorka zadowolona jest z efektu finalnego – Te święta były jednymi z najpiękniejszych jakie… udało mi się wyreżyserować! – przyznaje.

Konkurs BIERZCIE I KRECĆIE wciąż trwa. Zgłoszenia w kategorii „Allegro Short Film-Pomysł” przyjmowane są do 14 lutego, filmy w innych kategoriach można zgłaszać do 24 marca. Nagrodą główną w każdej kategorii są 3 tys. USD. W konkursie udział może wziąć każdy. Wystarczy oryginalny pomysł, ekipa pełna zapału do pracy, kamera, zwykła komórka lub aparat fotograficzny – tylko tyle potrzeba, aby stworzyć swój własny, niepowtarzalny film.
Więcej na stronie www.konkurs.offpluscamera.com

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.