Ania Rusowiecz, Tomasz Stańko i inne gwiazdy na Festiwalu SOLO ŻYCIA

Fotoszok.pl
Już za kilka dni czeka nas konkurs i festiwal ‘SOLO ŻYCIA’, który organizowany jest od 2005 roku. W tym roku jego kolejna, już X edycja odbywać się będzie w dniach 29 i 30 sierpnia. W tym roku wśród wykonawców pojawią się m.in. Ania Rusowicz, Tomasz Stańko, Budka Suflera, ‘Giganci Gitary’ , Krzysztof Ścierański i Wojciech Pilichowski.

Pierwszego dnia festiwalu będziemy obchodzić jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Mietka Jureckiego. Jubilat wystąpi m.in. z takimi wykonawcami jak: BUDKA SUFLERA czy GIGANCI GITARY.

Natomiast drugiego dnia czeka nas finał konkursu Solo Życia 2014. Wystąpią także laureaci poprzednich edycji, a także gwiazdy:

ANIA RUSOWICZ

TOMASZ STAŃKO

Pomysłodawcą festiwalu jest Mietek Jurecki, jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych muzyków rockowych w naszym kraju – multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer, autor piosenek do telewizyjnych seriali ‘M Jak Miłość’ i ‘Samo Życie’ oraz przez lata związany również z takimi zespołami i wykonawcami jak  Halina Frąckowiak, Alex Band, Banda i Wanda, Perfect czy Budka Suflera.

Celem festiwalu jest udzielanie pomocy zdolnym lecz nieznanym jeszcze instrumentalistom. Podczas festiwalu uczestnicy mają również możliwość konfrontowania swoich umiejętności z wirtuozerią najlepszych polskich instrumentalistów. Corocznie uczestniczą w ‘Solo Życia’ gwiazdy polskiej estrady.

Dodatkowym celem imprezy jest propagowanie stylu życia wolnego od uzależnień. Historia muzyki zawiera niestety przykłady nieprawdopodobnie utalentowanych młodych ludzi, którzy nie potrafili poradzić sobie ze swoim uzależnieniem, Jimmi Hendrix, Janis Joplin czy Ryszard Riedel zakończyli swoje kariery bezsensowną i przedwczesną śmiercią, dlatego hasło festiwalu to ‘Lepiej grać niż pić i ćpać’ – mówi Mietek Jurecki.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.