Andrzej Wajda trafił do szpitala!

Serce nie wytrzymało.

 

Andrzej Wajda w Krakowie musiał spędzić tydzień by odbyć szereg badań kardiologicznych. Reżyser zasłabł podczas  Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu  i został zabrany do szpitala z podejrzeniem zawału mięśnia sercowego. Wszystko przez nawał pracy.

Pan Andrzej zasłabł podczas Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu. Karetką zawieziono go na badania do Krakowa, lekarz nie zgodził się na lot samolotem. Mamy nadzieję, że nie jest to nic poważnego, ale lepiej dmuchać na zimne – mówi Jacek Bromski , prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

W  poniedziałek Wajda uczestniczył w Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu. Spotkania konferencje prasowe, odczyty. Zbyt wiele naraz było skutkiem złego samopoczucia reżysera.

Poczuł się słabo, był przemęczony. Został zabrany do kliniki w Krakowie. Po prostu kongres był bardzo intensywny, a pan Wajda chciał we wszystkim uczestniczyć. Ale jest już młody tylko duchem, tak że okazało się to dla niego sporym wysiłkiem – tłumaczy  Super Expressowi Monika Lang, menedżerka reżysera.

Reżyser przeszedł szereg badań, te okazały się na tyle dobre,że ostatni weekend Wajda mógł już spędzić w domu. W przyszłym tygodniu rozpoczyna pracę na filmem o Lechu Wałęsie.

Życzymy dużo zdrowia!

 

 

 

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.