,  

Afery Kammela cd

ImageTo chyba najgłośniejsza afera finansowa połączona z miłością kobiety w polskim show-biznesie.


Katarzyna Niezgoda zakochała się, dała zarobić miliony swojemu kochanemu Tomaszowi Kammelowi i wyleciała z hukiem z wysokiego stanowiska. Parę szczegółów już znamy, ale co chwila pojawiają się następne.

Firma Sparrow, której udziałowcem był Tomasz Kammel, zarabiała grube miliony na zleceniach z BPH, a potem z Pekao SA, w których wiceprezesem była partnerka prezentera Katarzyna Niezgoda (40 l.). Jednak jak ustalił Dziennik, spółka była tylko przystankiem na drodze przepływających przez nią pieniędzy. Zysk nigdy nie zostawał w spółce. Niemal tyle samo, co zarobiła, wydawała ona na zakup usług w zewnętrznych firmach. W rezultacie rok w rok notowała ona straty lub niewielkie zyski – pisze "Dziennik".

Taka sytuacja miała miejsce m.in. w 2007 roku. Sparrow miała ponad 9 milionów złotych przychodu.  Ale na "usługi obce wydano prawie 7,5 miliona złotych, a wynagrodzenia to kolejny milion. Po odliczeniu pozostałych kosztów na koniec roku zysk do opodatkowania wyniósł skromne 62 tysiące złotych. Rok wcześniej 33 tysiące" – czytamy dalej.

Gdzie się podziały pieniądze? Część trafiała do wykładowców, a wśród nich byli prezenter TVP Piotr Kraśko czy przyjaciel Kazimierza Marcinkiewicza ekonomista Marek Zuber. Co do pozostałej części pieniędzy nie wiadomo co się z nią stało.

Według Dziennika , choć Kammel pozbył się udziałów w spółce w 2007 roku (tuż przed odejściem Niezgody do Pekao SA), to zachował nad nią kontrolę. Wiadomo, że udziały odkupił od prezentera jego przyjaciel. Jest nim Jerzy Kokorudz, z którym Kammel zna się od ponad 10 lat. O tym, jak wielka łączy ich zażyłość, opowiadali przed laty w programie TVN Jak łyse konie.

Ważniejsze jednak jest to , że tuż przed odejściem ze Sparrowa Kammel założył Fundację Instytut Copernicus. W jej władzach zasiadają… Tomasz Kammel, Ewa Wróbel (z którą prezenter zakładał Sparrow), Marek Zuber i Robert Krool, a działalność fundacji pokrywa się z działalnością Sparrow.

Władze instytutu twierdzą, że działa on pod bodaj najlepszym adresem w Warszawie, w ekskluzywnym biurowcu Metropolitan. Super Express wybrał się tam. Gdy zapytano o Instytut Copernicus w trzech recepcjach biurowca, nikt nie wiedział o co chodzi. Gdy SE zadzwonił na telefon instytutu odezwała się sekretarka Sparrow.

Wszyscy się zastanawiają i Gadulek również, czy Kammela z Niezgodą łączyła miłość, choć z jej strony na pewno. Czy też Kammel był z Kasią dla pieniędzy. Przyjaciele pary twierdzą, że to jest miłość, że Tomasz wiele razy publicznie mówił o swoich uczuciach do Niezgody przy czym okazuje jej wielki szacunek.  On dostał miliony a ona co?

Niezgoda była w nim ślepo zakochana. Pamiętam, jak w czasie jednej z imprez na poważnie przebąkiwała o dziecku, na co Kammel reagował histerycznym śmiechem. Dla nich ten związek był swego rodzaju układem, tylko każde z nich czerpało z tego inne zyski – powiedziała Dziennikowi prezenterka TVP, prywatnie znajoma Kammela.

Tak też nam się wydawało, tylko patrzeć jak Katarzyna Niezgoda zostanie sama ze swoim problemem.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.