,  

Afera w Mam talent- Był problem z głosowaniem!

Jeden z operatorów telefonii za jeden sms-pobierał kilka razy opłatę. Ale to jeszcze nie wszystko.

Część sms-ów które szły w głosowaniu na jedną osobę mogły być zaliczane na inną i to jeszcze nie wszystko. Wszyscy użytkownicy Mixplusa oraz Simplusa w sieci Plus GSM, którzy wysłali SMS z głosem na uczestnika finału, w odpowiedzi dostawali informację, że wystąpił błąd. Telefon próbował wysłać wiadomość jeszcze raz za każdym razem pobierając opłatę. Jeden z użytkowników Plusa opisał dokładnie jak było na kontakt24.pl.

W finałowej edycji podczas wysyłania głosów doszło do wielkiej wpadki operatora Plus GSM. Podczas wysyłania sms’ów od użytkowników Mixplus’a powstał błąd w systemie, telefon wysyłał sms’a a w odpowiedzi dostawał błąd i próbował ponownie wysłać sms’a, nic by nie było w tym nie zwykłego gdyby nie fakt że każdy sms był naliczany. Powstała w ten sposób pętla kończyła się dopiero w momencie gdy użytkownikowi zabrakło środków na koncie.

Po rozmowie z konsultantem można się domyśleć że to większy problem bo od razu się spytał czy nie wysłałem sms’a podczas finałowego głosowania i wyjaśnij na czym problem polegał.

Internauci od razu zaczęli pisać, że wysłali jednego tylko smsa a ponieśli koszty kilku, czy kilkudziesięciu zł. Do tej pory Plus GSm nie odpowiedział na zarzuty. Jak myślicie, kto dzięki temu dostał więcej smsów?

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.