,  

Adoptuj Szarika z EksMagazynem!

EksMagazyn włącza się w poszukiwania domów dla bezdomnych zwierzaków. Dlatego w naszej najnowszej sesji wystąpił właśnie Ajax, dla którego szukamy teraz domu.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na taką akcję? Ponieważ wieści o bezdomnych zwierzętach albo takich, nad którymi właściciele znęcają się w bestialski sposób można znaleźć praktycznie co tydzień. Jest jednak mnóstwo ludzi, którzy nie wyrządzają zwierzakom krzywdy, co więcej, robią wszystko, żeby im pomóc. Takimi osobami są z całą pewnością wolontariusze zrzeszeni w portalu społecznościowym Dogomania.pl, którzy na co dzień pomagają bezdomnym psom w znalezieniu nowego, bezpiecznego domu. Z własnej woli przygarniają bezdomne psy i na własną rękę szukają im nowych właścicieli.

– Tak naprawdę możemy pomagać na różne sposoby. Pierwszy z nich to adopcja zwierzęcia. Jeśli ktoś chce przygarnąć psa, jedziemy do niego, sprawdzamy, jakie ma warunki i jeśli wszystko jest w porządku, pies nawet w ciągu jednego dnia może znaleźć dom – mówi Agnieszka, jedna z wolontariuszek. – Drugi sposób to zostanie wolontariuszem. To może każdy. Wystarczy zgłosić się do schroniska z chęcią pomocy i na pewno zostaniemy przyjęci z otwartymi ramionami. Pomoc wolontariusza polega głównie na zajmowaniu się psami, wyprowadzaniu ich na spacery, uczeniu ich kontaktu z człowiekiem – podkreśla.

Więcej informacji na temat zwierzaków, które szukają kochających właścicieli i nowego domu można znaleźć na portalu Dogomania.pl. Psy i koty szukające domów znajdziecie też na stronie Zwierzakidoadopcji.ekrakow.pl.

Zachęcamy wszystkich, którzy mogą pomóc, żeby zastanowili się, czy nie mogą przygarnąć bezdomnego psa. Zwierzak na pewno odwdzięczy się miłością i oddaniem.

Co powiedziałby Ajax, gdyby umiał mówić?

Ajax alias Szarik

Mam na imię Ajax i mam 5 lat. Ważę 27 kg. Wyglądam na trochę więcej, ale to dlatego, że sporo w życiu przeszedłem. I nie zawsze były to dobre doświadczenia. Mam zdarte, choć białe zęby i cierpię na lekką zaćmę. W dodatku nie miałbym dużych szans w konkursie piękności, bo mam dość krzywe przednie łapy. Ale jestem za to bardzo energicznym psem, zdarza mi się być ciekawskim i wylewnym w uczuciach, jeśli jakiś człowiek okaże mi trochę ciepła i sympatii. Nie przepadam za hałasem i kotami. Za to nie mam problemu z innymi psami. W sesji „Czterej pancerni i pies” wystąpiłem, bo szukam nowego domu i mam nadzieję, że w ten sposób uda mi się przekonać kogoś, żeby mnie przygarnął. Może nie jestem tak piękny, jak serialowy Szarik, ale jego tak naprawdę grały trzy psy. A ja jestem tylko jeden. I w dodatku te krzywe łapy… Ale mogę zapewnić, że za odrobinę ciepła i miłości odwdzięczę się wiernością i przywiązaniem. Gdyby więc ktoś szukał psa… Mam nadzieję, że pomyśli o mnie.

 

Jeśli chcesz pomóc naszemu Szarikowi, wyślij maila na adres zwierzaki.do.adopcji@gmail.com lub zadzwoń na numer: 504 060 219 albo 504 588 874.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.