,  

Michał Żebrowski i Małgorzata Kożuchowska oceniają filmy w ramach ID FILM

6 osobnych konkursów! Zgłoszenia tylko do 23 marca!

 

 

Najważniejszy w ID FILM nie jest warsztat czy doświadczenie, ale dobry pomysł i chęć rozwoju. Każdy może spróbować. ID FILM to serwis, który daje możliwość młodym i utalentowanym filmowcom-amatorom zaistnieć w branży, zdobyć środki finansowe na kolejne projekty i zacząć spełniać swoje twórcze marzenia. Zeszłoroczny finalista konkursu TY PLUS FESTIWAL 2011, Paweł Soja, zasmakował już możliwości związanych z laurami konkursów BIERZCIE I KRĘĆCIE – jego zwycięski film „Porozmawiaj z nią” został oficjalnym spotem edycji 2012.

 

ID FILM jest kontynuacją, ale przede wszystkim uzupełnieniem konkursów BIERZCIE I KRĘĆCIE, które od 2008 r. wzbogacają działalność edukacyjną festiwalu OFF PLUS CAMERA. Dzięki tej platformie młodzi filmowcy będą mieli szansę przez cały rok inspirować się hasłem ID FILM: Oglądaj, Twórz, Wygrywaj. Oglądaj, czyli inspiruj się tym, co robią inni. Twórz, czyli zacznij działać. A wygrywaj oprócz nagród finansowych również to, że można zostać zauważonym – mówi Krzysztof Ślusarz, pomysłodawca i koordynator projektu.

 

W ramach ID FILM organizowanych jest 6 konkursów. TY PLUS FESTIWAL, ALLEGRO SHORT FILM oraz RELACJA Z WYDARZENIA to dobrze znane już konkursy w ramach BIERZCIE I KRĘĆCIE (w każdym do wygrania 3 000 USD). W GROLSCH FILM WORKS, projekcie adresowanym do ludzi z wizualną wyobraźnią, główna nagroda, 20 000 PLN, może przesądzić o powstaniu innowacyjnego projektu. A laureaci konkursu MERCEDES, poza nagrodą finansową (10 000 PLN) będą mieli okazję wypróbować możliwości najnowszego modelu firmy – Mercedesa klasy A. W konkursie ALLEGRO SHORT LAB, wystarczyło zgłosić pomysł na film. Autorzy najlepszych, pod okiem profesjonalistów, dopracowywali swój projekt na specjalnych warsztatach w Krakowie. Finaliści otrzymali również pulę pieniężną do wykorzystania na zakupy przedmiotów potrzebnych do realizacji filmu na portalu aukcyjnym Allegro.

 

Łączna pula nagród w konkursach ID FILM wynosi 140 000 PLN. Wśród jurorów konkursów ID FILM znaleźli się m.in. Małgorzata Kożuchowska, Michał Żebrowski Grzegorz Kuczeriszka, Marcin Wierzchosławski i Artur Reinhart.

 

Patronem platformy ID FILM jest festiwal OFF PLUS CAMERA. Zwycięskie filmy wszystkich konkursów ID FILM pokazane zostaną na uroczystej Gali Otwarcia festiwalu 13 kwietnia w Krakowie.

 

Więcej na www.idfilm.pl Oglądaj, Twórz, Wygrywaj!

Do wygrania atrakcyjne nagrody finansowe i nie tylko.

Łączna pula nagród 140 000 PLN!

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.