,  

Doda sama sobie szkodzi !

ImageDoda sama sobie szkodzi, ktoś się zapyta a niby jak?


Dorota Rabczewska nadużywa pasów ortopedycznych, które zostały jej przepisane przez lekarza, ze względu na problemy z kręgosłupem. Jeśli nie przestanie codziennie nosić gorsetu stabilizującego jej kręgosłup, może jej opaść miednica.

Doda ma problemy z kręgosłupem już od kilku lat. Przeszła nawet kilka zabiegów. Ale noszenie również wysokich obcasów dodatkowo jej szkodzi. Dodę ciągle boli kręgosłup, więc łapie się wszelkich sposobów, by temu zapobiec. Na przykład nosi pomysłowo ukryte w szerokich paskach tzw. sznurówki lędźwiowo-krzyżowe.

Ortopedom ręce opadaja na takie zachowanie artystki.

Broń Boże nie można tego nosić codziennie. Taki stabilizator powinno zakładać się jedynie przy dużym wysiłku fizycznym, podnoszeniu ciężarów – alarmuje dr Wiesław Niesłuchowski, specjalista od chorób kręgosłupa. – Kiedy często nosi się taki stabilizator, zanika własny gorset mięśniowy. Wtedy człowiek skazany jest na noszenie go do końca życia.

Mało tego – zanik mięśni może doprowadzić do opadnięcia miednicy. Ortopeda zaleca piosenkarce rzucić gorset w kąt i zacząć ćwiczyć.
Należy utworzyć własny gorset mięśniowy, wystarczy gimnastyka, 3-4 razy dziennie – zapewnia lekarz.

Wyobrażacie sobie Dodę z opadniętą miednicą?

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.