Nominacje do Złotych Globów

Jest już faworyt!

Najwięcej szans na zdobycie Złotego Globa ma film Jak zostać królem, który ma siedem szans na nagrodę. Po sześć nominacji mają „The Social Network” i „The Fighter„. Dwie nominacje otrzymał Johnny Depp, doceniony za role w „Turyście” i „Alicji w Krainie Czarów.

Pełna lista nominacji

FILM:

NAJLEPSZY FILM – DRAMAT

  • „Czarny łabędź”
  • „Fighter”
  • „Incepcja”
  • „Jak zostać królem”
  • „The Social Network”

NAJLEPSZY FILM – KOMEDIA LUB MUSICAL

  • „Alicja w Krainie Czarów”
  • „Burleska”
  • „Wszystko w porządku”
  • „Turysta”
  • „RED”

NAJLEPSZA AKTORKA W DRAMACIE

  • Halle Berry – „Frankie and Alice”
  • Nicole Kidman „Rabbit Hole”
  • Jennifer Lawrence – „Do szpiku kości”
  • Natalie Portman„Czarny łabędź”
  • Michelle Williams – „Blue Valentine”

NAJLEPSZY AKTOR W DRAMACIE

  • Jesse Eisenberg – „The Social Network”
  • Colin Firth – „Jak zostać królem”
  • James Franco – „127 godzin”
  • Ryan Gosling – „Blue Valentine”
  • Mark Wahlberg – „Fighter

NAJLEPSZA AKTORKA W KOMEDII LUB MUSICALU

  • Annette Bening – „Wszystko w porządku”
  • Anne Hathaway„Miłość i inne używki”
  • Angelina Jolie„Turysta”
  • Julianne Moore„Wszystko w porządku”
  • Emma Stone – „Łatwa dziewczyna”

NAJLEPSZY AKTOR W KOMEDII LUB MUSICALU

  • Johnny Depp – „Alicja w Krainie Czarów”
  • Johnny Depp – „Turysta”
  • Paul Giamatti – „Barney’s Version”
  • Jake Gyllenhaal – „Miłość i inne używki”
  • Kevin Spacey„W krainie pieniądza”

NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY

  • „Jak ukraść Księżyc”
  • „Jak wytresować smoka”
  • „Iluzjonista”
  • „Toy Story 3”
  • „Zaplątani”

NAJLEPSZY FILM ZAGRANICZNY

  • „Biutiful” (Meksyk/Hiszpania)
  • „Le Concert” (Francja)
  • „Na końcu świata” (Rosja)
  • „Jestem miłością” (Włochy)
  • „Havnen” (Dania)

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA

  • Amy Adams – „Fighter”
  • Helena Bonham Carter– „Jak zostać królem”
  • Mila Kunis – „Czarny łabędź”
  • Melissa Leo – „Fighter”
  • Jacki Weaver – „Królestwo zwierząt”

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

  • Christian Bale „Fighter”
  • Michael Douglas„Wall Street: Pieniądz nie śpi”
  • Andrew Garfield – „The Social Network
  • Jeremy Renner – „Miasto złodziei
  • Geoffrey Rush – „Jak zostać królem”

NAJLEPSZA REŻYSERIA

  • Darren Aronofsky – „Czarny łabędź”
  • David Fincher – „The Social Network”
  • Tom Hooper – „Jak zostać królem”
  • Christopher Nolan – „Incepcja”
  • David O. Russell – „Fighter

NAJLEPSZY SCENARIUSZ

  • Danny Boyle i Simon Beaufoy – „127 godzin”
  • Lisa Cholodenko i Stuart Blumberg – „Wszystko w porządku”
  • Christopher Nolan – „Incepcja”
  • Aaron Sorkin – „The Social Network”
  • David Seidler – „Jak zostać królem”

NAJLEPSZA MUZYKA

  • „Jak zostać królem”
  • „Alicja w Krainie Czarów”
  • „127 godzin”
  • „The Social Network”
  • „Incepcja”

NAJLEPSZA PIOSENKA

  • Bound to You („Burleska”)
  • Coming Home („Country Strong”)
  • I See the Light („Zaplątani”)
  • There’s a Place for Us („Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu”)
  • You Haven’t Seen the Last of Me („Burleska”)

TELEWIZJA:

NAJLEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY

  • „Zakazane imperium”
  • „Dexter”
  • „Żona idealna”
  • „Mad Men”
  • „The Walking Dead”

NAJLEPSZY FILM TELEWIZYJNY LUB MINI-SERIAL

  • „Carlos”
  • „Pacyfik”
  • „Filary Ziemi”
  • „Temple Grandin”
  • „You Don’t Know Jack”

NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY LUB MUSICAL

  • „Rockefeller Plaza 30”
  • „Teoria Wielkiego Podrywu”
  • „The Big C”
  • „Glee”
  • „Siostra Jackie”

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM

  • Julianna Margulies – „Żona idealna”
  • Elisabeth Moss – „Mad Men”
  • Piper Perabo – „Kamuflaż
  • Katey Sagal – „Sons of Anarchy”
  • Kyra Sedgwick – „Podkomisarz Brenda Johnson”

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM

  • Steve Buscemi – „Zakazane Imperium”
  • Bryan Cranston – „Breaking Bad”
  • Michael C. Hall – „Dexter”
  • Jon Hamm – „Mad Men”
  • Hugh Laurie „Dr House”

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU

  • Toni Collette – „Wszystkie wcielenia Tary
  • Edie Falco – „Siostra Jackie”
  • Tina Fey – „Rockefeller Plaza 30”
  • Laura Linney – „The Big C”
  • Lea Michele – „Glee”

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU

  • Alec Baldwin„Rockefeller Plaza 30”
  • Steve Carell – „Biuro”
  • Thomas Jane – „Wyposażony”
  • Matthew Morrison – „Glee”
  • Jim Parson – „Teoria wielkiego podrywu”

NAJLEPSZA AKTORKA W FILMIE TELEWIZYJNYM LUB MINI-SERIALU

  • Hayley Atwell – „Filary Ziemi”
  • Claire Danes – „Temple Grandin”
  • Judi Dench – „Return to Cranford”
  • Romola Garai – „Emma”
  • Jennifer Love Hewitt – „The Client List”

NAJLEPSZY AKTOR W FILMIE TELEWIZYJNY LUB MINI-SERIALU

  • Idris Elba – „Luther”
  • Ian McShane – „Filary Ziemi”
  • Al Pacino – „You Don’t Know Jack”
  • Dennis Quaid – „The Special Relationship”
  • Edgar Ramirez – „Carlos”

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU, MINI-SERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

  • Hope Davis – „The Special Relationship”
  • Jane Lynch – „Glee”
  • Kelly MacDonald – „Zakazane Imperium”
  • Julia Stiles – „Dexter”
  • Sofia Vergara – „Współczesna rodzina”

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU, MINI-SERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

  • Scott Caan – „Hawaii Five-0”
  • Chris Colfer – „Glee”
  • Chris Noth – „Żona idealna”
  • Eric Stonestreet – „Współczesna rodzina”
  • David Strathairn – „Temple Grandin”
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.