Już dziś premiera EPki Luizy „Looking For Sound”

Co wspólnego ze sobą mają „Żałuję” Eweliny Flinty, „Chwila” Zdzisławy Sośnickiej i„Kayla” Urszuli? Za tekstami do wszystkich tych utworów stoi jedna artystka – wokalistka i kompozytorka, Luiza Staniec.

Składa się na nią 5 utworów utrzymanych w klimacie nowoczesnego, lekkiego popu, podsyconego oryginalnym głosem artystki. Za jej produkcję odpowiedzialni są, wielokrotnie nominowani do nagród Grammy, Andy Bradfield i Avril Mackintosh, którzy na swoim koncie mają pracę z takimi artystami jak Tom Jones, Alanis Morisette czy Tori Amos. „Looking For Sound” jest dostępna w większości sklepów internetowych na świecie jak chociażby iTunes czy Amazon.

Wersję CD można zamówić na stronie internetowej Luizy (www.luizastaniec.co.uk).

Singiel promujący EPkę, piosenka zatytułowana „You May Be My Baby”, jest grany przez stacje radiowe w Polsce i w Europie, niedawno swoją premierę miał także teledysk do tego utworu.

Luiza od 4 lat mieszka w Wielkiej Brytanii, obecnie – w Surrey pod Londynem. Artystka stale pisze i komponuje, zarówno dla siebie jak i innych artystów.

W październiku 2007 roku Luiza wydała album “JatoJa” z jedenastoma utworami w całości napisanymi oraz skomponowanymi przez nią. Płyta została utrzymana w lekkim, chilloutowym klimacie, którego wiodącym wątkiem było piano Wurlitzera i ciepły głos artystki. Jak każda jej twórczość, była idealnym odzwierciedleniem adekwatnych do danego okresu wydarzeń i emocji.

W 2005 roku Luiza dołączyła do polskiej, alternatywnej grupy, prezentującej elektroniczno-rockowy styl – Telewizor. Zespół wydał ciekawy, eksperymentalny album pt. „Sowy i Ćmy”, który w polskiej prasie muzycznej zebrał wiele rewelacyjnych recenzji. Otworzył też drzwi do kilku ważniejszych programów telewizyjnych – formacja pojawiła się u Kuby Wojewódzkiego, a utwór „Płynę, ginę” przez wiele miesięcy można było usłyszeć w popularnym serialu „Magda M.” Z kolei tytułową kompozycję „Sowy i Ćmy” wykorzystano do innej – tym razem kinowej – produkcji, filmu „Wieża”.

Luiza na swoim koncie ma również krótką muzyczną współpracę z Michałem Wiśniewskim, kiedy to wraz z formacją Matka towarzyszyły zespołowi Ich Troje podczas jednej z tras koncertowych.

Kompozytorka z muzyką związana jest od dziecka. Uczęszczała do lubelskich szkół muzycznych, ukończyła również Studium Piosenkarskie w Poznaniu im.Czeslawa Niemena. Luiza ma na swoim koncie kilka odmiennych projektów muzycznych. Artystka od 2000 roku do 2005 była liderką żeńskiej, rockowej formacji – Matka – której sukcesy zaowocowały odważną, mocno gitarową płytą o tej samej nazwie, wyprodukowana przez Tomka Bonarowskiego. Przez długi czas Luiza była również DJ-ką w lubelskim Radiu Centrum.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.