Kate Middleton

10 lipca 2011 r. godzina 16:30 na kanale Club TV

Ślubem stulecia okrzyknięto ślub Kate Middleton i księcia Williama. Kate nie była jednak taką panną młodą, jakiej oczekiwałaby rodzina królewska – od 350 lat żaden następca tronu nie poślubił kobiety spoza kręgu arystokracji. Choć w jej żyłach nie płynie błękitna krew, Kate posiada inną zaletę – typową dla jej rodziny ambicję i determinację, dzięki którym Middletonowie wspięli się z podziemi brytyjskich kopalni na wieże pałacu królewskiego. Zobaczymy, jak zawziętość Kate pomogła jej przetrwać pościgi paparazzi, nadawane przez media złośliwe przezwiska i upokarzające publiczne zerwanie.

Kate Middleton, urodzona w szpitalu Royal Berkshire w miejscowości Reading w angielskim hrabstwie Berkshire, jest najstarszą córką Michaela Middletona, byłego dyspozytora lotów, który dorobił się fortuny, oraz Carole Middleton, z domu Goldsmith, która pracowała jako stewardessa. Obecnie jej rodzice są właścicielami Party Pieces, firmy wysyłkowej sprzedającej akcesoria na przyjęcia dla dzieci. Kate ma młodszą siostrę Philippę i młodszego brata Jamesa.

Middleton dorastała w Bucklebury, Berkshire, na południu Anglii. Do 13. roku życia chodziła do szkoły St Andrew’s w Pangbourne, a następnie do prywatnego Marlborough College. Razem z księciem Williamem studiowała na Uniwersytecie St. Andrews w szkockim hrabstwie Fife. W 2005 ukończyła Wydział Historii Sztuki.

Na początku 2006 r. pojawiły się pogłoski, że Kate zamierza otworzyć własną firmę wysyłkową zajmującą się sprzedażą luksusowej odzieży dziecięcej. Postanowiła jednak zrezygnować z tych planów po wycofaniu się kluczowego inwestora. W listopadzie 2006 r. przyjęła posadę młodszego kierownika zakupów w dziale akcesoriów brytyjskiej sieci odzieżowej Jigsaw.

Jej związek z księciem Williamem, od początku cieszący się ogromnym zainteresowaniem mediów, trwał mniej więcej od Bożego Narodzenia 2003 r.

16 listopada 2010 r. Kate i William podali do publicznej wiadomości, że w 2011 roku zamierzają się pobrać.

Podczas ogłoszenia zaręczyn książe William powiedział: „Nadszedł odpowiedni moment. Oboje jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi.” Panna Middleton dodała, że wstąpienie do rodziny królewskiej to „nie lada wyzwanie”, jednak wyraziła nadzieję, że sobie poradzi.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

1 osoba skomentowała artykuł: Kate Middleton

You must be logged in to post a comment.