Świat show biznesu i dzieci zapraszają – PREMIERA PROJEKTU DOBROCZYNNEGO W WARSZAWIE

23.02 w kalendarzu oznaczony został jako Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym.

Tego i poprzedzającego dnia oficjalnie ruszy również druga edycja projektu charytatywnego realizowanego przez stowarzyszenie “Homini” ,pod hasłem “Pomaganie jest trendy”.

Serdecznie zapraszamy Państwa ekipę do udziału w oficjalnej premierze projektu, tuż przed wejściem na oddział , ogłosimy mediom daty nagrania wokali do utworów i teledysku.

W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia podjęli się wspierania z pomocą polskich firm oraz wielu polskich i zagranicznych artystów 12 fundacji z całego kraju (lista oraz szczegóły na stronie www.pomaganiejesttrendy.pl).

Producentem nagrania będzie producent z Częstochowy RobGitarnik we współpracy z amerykańskim bębniarzem Eric Bobo , znanym członkiem legendarnej grupy Cypress Hill.

W dniu 23.02 artyści związani z projektem (Alicja Węgorzewska, Magda Femme, Gorzki, Tomasz “Jamaki” Puzon, Krzysztof Antkowiak,Krzysztof Cugowski, Kasia Senyk, Iga Wyrwał, Artur Chamski, Aldona Orman, Leszek Stanek, Philipe Tłokiński, Marzena Sienkiewicz, Wiganna Papina , Laura Samojłowicz, Rafał Królikowski, Magdalena Cielecka, Olga Bołądź, Magdalena Lamparska, Marcin Mroziński, Izabella Miko … ) w ramach rozpoczęcia działań na rzecz projektu oraz wyjątkowego święta spotkają się z dziećmi, podopiecznymi trzech fundacji z Warszawy, biorących udział w projekcie.

Celem wizyty artystów związanych z akcją “Pomaganie jest trendy”, będzie przede wszystkim poznanie się z podopiecznymi fundacji, na rzecz których podejmą akcję oraz przekazanie zabawek dzieciom, wyprodukowanych specjalnie na tą okazję przez kaliskiego biznesmena i artystę Grzegorza Jaworskiego, właściciela fabryki zabawek, firmy “Meza” (www.meza.pl) .

“w tym roku projekt wspierać będzie, aż 12 fundacji z całej Polski, zajmujących się różnego rodzaju działalnościami dobroczynnymi. Wśród biorących w naszym projekcie osób znajdują się fundacje wspierające dzieci autystyczne, chorych na białaczkę i inne nowotwory, osoby niepełnosprawne, dzieci z Afryki, czy fundacja zajmująca się ochroną środowiska. W tym roku, podobnie jak w poprzednim powstanie piosenka i teledysk, w których wezmą udział czołowe gwiazdy muzyki polskiej oraz brytyjskiej i amerykańskiej. W Polsce odbędzie się również osiem festiwali pod szyldem Pomaganie jest trendy, nad którymi czuwał będzie DJ.Lord. Nowe pomysły to przede wszystkim kalendarz promujący w każdym miesiącu inną fundację oraz akcja “10%”, w której zaprzyjaźnione firmy przekazują ten procent ze sprzedaży swoich produktów na rzecz projektu. W tym roku otworzyliśmy również oficjalne biuro PJT w Anglii, którym zarządza Tomasz Frontczak oraz uruchomiliśmy cykl pod szyldem “Coolturalne Środy”. Są to cotygodniowe spotkania z gwiazdami, na których osoby ze świata medialnego rozmawiają o swojej działalności dobroczynnej, swoim życiu i karierze ze zgromadzoną publicznością.Spotkania odbywają się w kaliskiej restauracji “Komoda Club”, zdobionej oryginalnymi obrazami takich mistrzów jak Kossak czy Matejko. W trakcie spotkań można przekazywać datki na cele statutowe stowarzyszenia Homini” – wyjawia twórca projektu “Pomaganie jest trendy”, raper Krzysztof “Gorzki” Gorzkiewicz.

Analogicznie akcję promować będzie projekt “HIT RAPPERS” (Helping is trendy rappers”), składający się ze światowej sławy raperów (m.in. Rakaa z legendarnej formacji Dilated Peoples)

Dzień wcześniej (22.02) zapraszamy również do udziału w wizycie z udziałem Michała Wiśniewskiego, Gorzkiego oraz Dominiki Tajner, która odbędzie się w Kaliszu.

Tego dnia odwiedzone zostaną dzieci z fundacji “Nowa Nadzieja” (dzieci autystyczne) oraz “Aktywni Zawodowo” (osoby dorosłe, niepełnosprawne)

W ubiegłym tygodniu, takie same prezenty dotarły do fundacji “Ogród Marzeń” z Jarocina. W spotkaniu udział wzięła Magda Femme oraz Gorzki.

Firma “Meza” w ramach wspierania projektu rozpoczęła również akcję “10%” , przekazując niniejszą wartość ze sprzedaży każdego swojego produktu, na rzecz programu “Pomaganie jest trendy”.

 

Harmonogram wizyt:

22.02 – Kalisz

godzina 17:30 – Fundacja Nowa Nadzieja (Kalisz, Skalmierzycka 10)

godzina 18:30 – Fundacja Aktywni Zawodowo oraz spotkanie z dziećmi z Domu Dziecka

23.02 – Warszawa

godzina 11:00 – Centrum Zdrowia Dziecka / Fundacja Urszuli Jaworskiej (Warszawa, Aleja Dzieci Polskich 20)

godzina: 15:30 – Fundacja SmartsSmart (Warszawa, ul. Rumby 4)

godzina: 17:00 – Fundacja Serce Dziecka (Warszawa, Narbutta 27/1)

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.