, ,  

Goście dzieciom… IV Bal Charytatywny „Promyk Dnia”

14 stycznia, już po raz czwarty, ponad 200 osób bawiło się w hotelu InterContinental w Warszawie na balu Charytatywnym „Promyk Dnia”. Przy okazji doskonałej zabawy, goście otrzymując zaproszenia, mogli wesprzeć finansowo tworzenie świetlic środowiskowych w ubogich obszarach wiejskich   małych miasteczkach. Pomogli w ten sposób dzieciom i młodzieży z zagrożonej wykluczeniem społecznym.
Imprezę poprowadziła znana prezenterka i dziennikarka – Jolanta Fajkowska. Gościem specjalnym wieczoru był aktor i piosenkarz Maciej Jachowski, znany widzom z takich seriali, jak „Na Wspólnej”, „Na dobre i na złe”, czy „Samo życie”.  Podczas balu wystąpił on w recitalu „Lubię, kiedy muzyka…” Goście doskonale bawili się również podczas kabaretowego show Daniela Wieleby, który poprowadził także zabawę fantową. Występujący artyści czynnie i w pełni charytatywnie wspierają realizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich program sieci świetlic środowiskowych „Promyk Dnia”.
Podczas balu, nagrodę „Złoty Promyk 2011” za aktywne zaangażowanie w promocję programu „Promyk Dnia”, odebrała aktorka i dziennikarka – Maria Niklińska. Współtworzyła ona i wspierała wraz z firmą La Marques akcję „Złota Moneta dla Promyka Dnia”, dzięki której część dochodu ze sprzedaży specjalnie zaprojektowanej bransoletki została przeznaczona na cele charytatywne. Dzięki Marii Niklińskiej spełniło się również marzenie jednej z podopiecznych świetlicy środowiskowej, która odwiedziła plan serialu „Klan”, w którym gra aktorka. Wyróżnienie otrzymał również Rafał Siwek, który od 13 lat zaangażowany jest w tworzenie i rozwój Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, koordynując powstawanie nowych kół i oddziałów i od kilku lat aktywnie wpiera realizację programu „Promyka Dnia”.
Nagrody trafiły także do dwóch świetlic – w Lewkowie Starym i Babikach, które od samego początku istnienia programu wyjątkowo kreatywnie i z olbrzymim zaangażowaniem pracowały z lokalną młodzieżą.
Cały Dochód z IV Balu Charytatywnego zostanie przeznaczony na letni wypoczynek dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych „Promyk Dnia”.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.